STEINWAY ARABESQUE

STEINWAY ARABESQUE
Wyjątkowy fortepian Steinwaya już w Polsce

To niezwykły instrument zaprojektowany przez znanego amerykańskiego dizajnera Dakotę Jacksona. Limitowana seria 50 luksusowych fortepianów powstała z okazji 160. rocznicy Steinway&Sons. Do Polski został sprowadzony tylko jeden egzemplarz tego arcydzieła.

 – Dotychczas tak wyjątkowe rzeczy były dostępne jedynie poza granicami kraju. Steinway&Sons jednak od zawsze związany jest z naszym krajem – swój los i karierę związało z nim wielu legendarnych pianistów, takich jak Paderewski, Rubinstein i Rafał Blechacz. – mówi Magdalena Piotrowska, przedstawicielka Steinway&Sons w Polsce – Uznaliśmy wobec tego, że jeden z jubileuszowych fortepianów musi więc trafić do Polski.

Arabesque, jak wszystkie instrumenty Steinway&Sons, został wykonany ręcznie z naturalnych materiałów najwyższej jakości. Doceniło go jury prestiżowej nagrody Red Dot Award 2014, przyznając mu – jako pierwszemu fortepianowi w historii – wyróżnienia za dizajn. Instrument pokonał w konkursie prawie 5 000 innych projektów zgłoszonych z 53 krajów.

Arabesque to kształt i forma, którą można poczuć – mówi o swoim projekcie Dakota Jackson – ale najbardziej niezwykły i zaskakujący jest moment, gdy przy nim zasiadasz, uderzasz w klawisze i fortepian ożywa – ty go ożywiasz.

Nazwa fortepianu nawiązuje do baletowej figury, w której zręczna finezja, naturalna elegancja i perfekcyjna forma tworzą subtelne piękno. Nawiązuje do niej fortepian Arabesque – skręcone pięcioramienne nogi, wirująca podpora i oplatające srebrne opaskami sprawiają wrażenie skupionej energii i skończonej doskonałości.

– Arabesqe to prawdziwe dzieło sztuki. Instrumenty tak rzadkie i wyjątkowe są atrakcją nie tylko dla melomanów i pianistów, ale także dla odbiorców chcących obcować z wysoką kulturą oraz kolekcjonerów sztuki. – uważa Magdalena Piotrowska.Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj