STEINWAY x ROLLS ROYCE

STEINWAY x ROLLS ROYCE
Dwie legendarne marki podejmują współpracę na terenie Polski

Z okazji otwarcia pierwszego w Polsce salonu słynnych limuzyn, przedstawiciele marek Rolls-Royce oraz Steinway & Sons ogłosili nawiązanie współpracy na lokalnym rynku. Będę prowadzić wspólne działania marketingowe nacelowane na odbiorców dóbr luksusowych najwyższego rzędu.

Symbolem sojuszu jest fortepian Arabesque, który znajduje się w nowo otwartym salonie Rolls-Royce Motor Cars Warszawa i BMW Auto Fus przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie. Instrument pochodzi z limitowanej serii stworzonej z okazji 160. urodzin marki i jest jedynym egzemplarzem w Polsce. „Cieszymy się, że w warszawskim domu Rolls-Royce’a będzie brzmiała piękna muzyka grana na tak szlachetnym instrumencie – powiedział Tadeusz Fus, właściciel firmy Auto Fus. – Rolls-Royce i Steinway & Sons to dwie marki będące synonimem luksusu, które doskonale do siebie pasują.”

High_Profile_EXT_CMYK-version-956x485

„To legendy w swoich branżach – powiedziała Magdalena Piotrowska, przedstawicielka Steinway & Sons w Polsce. – Tak jak synonimem najlepszego na świecie fortepianu koncertowego jest Steinway & Sons, tak Rolls-Royce jest ikoną wśród samochodów luksusowych.”

Historia obu firm sięga drugiej połowy XIX wieku. Wówczas Henry Royce stworzył swoją firmę. W tym samym czasie założona przez jego imiennika, Henry’ego Steinwaya, wytwórnia fortepianów wypuściła na rynek swój legendarny fortepian koncertowy model D. Instrument, podobnie jak samochody RR, z dnia na dzień zostały okrzyknięte najlepszymi na świecie.

Informacje o markach

Steinway & Sons jest producentem najwyższej klasy fortepianów i pianin na świecie od 1853 roku. Instrumenty tej marki wybierane są przez 9 na 10 artystów koncertowych. Firma skupia elitarne grono Artystów Steinway, do którego należą najlepsi muzycy świata, w tym 23 pianistów z Polski. W portfolio Steinway & Sons znajdują się również pianina i fortepiany marek Boston oraz Essex. Wyłącznym dystrybutorem instrumentów Steinway & Sons w Polsce jest firma CHPM sp. z o.o.

Rolls-Royce – producent superluksusowych samochodów oferuje obecnie osiem modeli: Dawn, Wraith, Ghost, Ghost Extended Wheelbase, Phantom, Phantom Extended Wheelbase, Phantom Drophead Coupé i Phantom Coupé.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj