STRAIGHT OUTTA COMPTON

STRAIGHT OUTTA COMPTON

Hip-hop rządzi niepodzielnie w Stanach dzięki filmowej biografii legendarnej formacji N.W.A oraz pierwszej od 16 lat nowej płycie Dr. Dre

Grupa N.W.A (Niggaz Wit Attitudes) działająca w latach 1986-1991 i wywodzącą się z kalifornijskiego Compton to jedna z najważniejszych hip-hopowych grup w historii tego gatunku, w skład której wchodzili tacy zawodnicy, jak Dr. Dre, Ice Cube, Eazy-E, Arabian Price, The D.O.C, MC Ren i DJ Yella.

To ludzie, którzy stworzyli gangsta rap i nie musieli udawać, że są twardzielami. W Compton, wylęgarni rapowych talentów, nie ma miękkiej gry. Stamtąd wychodzą ludzie, którzy już końca życia będą smarować masło orzechowe maczetą. O klasie N.W.A niech świadczy fakt, że swego czasu FBI uznało tę gromadkę za najniebezpieczniejszą grupę świata.

Dzisiaj? Dzisiaj są legendą. Jeden z nich – Dr. Dre – jest we władzach Apple, największego koncernu świata, do czego doprowadził go sukces założonej przez niego firmy słuchawkowej Beats. Jego majątek szacowany jest na miliardy. Z okazji filmowej biografii zespołu, który wyniósł go na szczyt, wydał płytę „Compton”. Płyta jest po prostu wybitna. I natychmiast w wielu krajach wskoczyła na szczyty list przebojów.

Film „Straight Outta Compton” bije zaś w swojej kategorii rekordy. W ciągu tygodnia w samych Stanach zarobił 56 mln dol., stając się najlepszym filmem biograficznym w dziejach. Lepszym nawet niż „8. mila”. W Polsce jego premiera jest zapowiedziana na 4 września.

Oczywiście, Beat natychmiast wypuścił limitowaną serię słuchawek Studio Wireless. Kosztuje 379,95 dol. i jest dostępna tutaj.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj