SUPER HIREZ

SUPER HIREZ
Kolejny sklep internetowy, który sprzedaje albumy w postaci plików DSD

Katalog portalu Super Hirez jest na razie bardzo skromny, ale ponieważ prowadząca go firma Acoustic Sounds z Kansas City – na co dzień zajmująca się dystrybucją sprzętu hi-fi i nośników muzycznych – podpisała umowę licencyjną z fonograficznym potentatem Universalem, można się spodziewać szybkiego wzrostu albumów oferowanych w standardzie zapewniającym 64-krotnie większą rozdzielczość niż CD.
Jak łatwo zauważyć, nie wszystkie tytuły wydane w nowym formacie są natywnymi nagraniami DSD. Za większość pozycji z początkowej listy to pozycje o uznanej audiofilskiej wartości. Cena albumów wynosi 25 dolarów. Zwracamy uwagę, że kupowanie tego rodzaju plików ma sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy do dyspozycji pozostaje konwerter cyfrowo-analogowy będący w stanie dekodować DSD.
Innym miejscem, w którym w można nabyć muzykę w zapisie wynalezionym na potrzeby SACD jest sklep szwedzkiej wytwórni Opus 3, znajdujący się pod adresem dsdfile.com. Polecamy też stronę naszej ulubionej audiofilskiej wytwórni 2L, która w tej chwili nie ma sobie równych pod względem jakości produkcji.

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: DSD, Super Hirez

Skomentuj