SUPER-PANELISTA

SUPER-PANELISTA
Samsung już po raz 6. z rzędu globalnym liderem rynku soundbarów

Soundbary Samsung nieprzerwanie od sześciu lat sprzedają się najlepiej na świecie. Według danych ogólnoświatowej firmy badawczej Futuresource Consulting Samsung jest liderem pod względem przychodów ze sprzedaży soundbarów – ma 21,8 proc. udziału w globalnym rynku i odpowiada za 16,5 proc. ubiegłorocznego wolumenu sprzedaży.

  • Soundbary Samsung królują na rynku już po raz szósty.
  • W 2019 roku Samsung osiągnął 21,8 proc. udziału w globalnym rynku soundbarów, pod względem przychodów ze sprzedaży.
  • Samsung jest również globalnym liderem rynku telewizorów, utrzymując się na szczycie od 14 lat.
  • W 2020 roku możemy liczyć na jeszcze lepszą integrację między telewizorem a soundbarem, co przełoży się na bardziej intensywne wrażenia audio-wideo podczas domowych seansów.

Samsung. Lider sprzedaży soundbarów od 6 lat.

Mocna obecność soundbarów Samsung na rynku wynika z konsekwentnie realizowanej strategii firmy. Wszystkie soundbary i technologie audio firmy są projektowane w Samsung Audio Lab w kalifornijskiej Valencii, miejscowości położonej niedaleko Los Angeles. Ciągła praca projektantów i inżynierów sprawiła, że „Q-seria”, wchodząca w skład oferty soundbarów klasy premium z 2019 r., może poszczycić się wysokiej jakości brzmieniem, które zapewniło jej pozytywne recenzje w kluczowych mediach technologicznych w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Samsung stawia na wrażenia kompletne

Według najnowszych badań firmy badawczej IHS Markit również telewizory Samsung mogą pochwalić się świetnym wynikiem sprzedaży. W 2019 roku Samsung osiągnął 30,9 procent udziału w globalnym rynku telewizorów, co oznacza wzrost o 1,9 punktu procentowego w stosunku do roku ubiegłego. Tym samym, Samsung po raz 14. z rzędu został światowym liderem rynku tych urządzeń.

Soundbary, w połączeniu z telewizorami Samsung, stanowią zgrany duet, który potwierdza pozycję firmy Samsung jako lidera w obszarze audio-wideo. Tegoroczne modele QLED oferują nowe funkcje i technologie działające w oparciu o sztuczną inteligencję, które wzmacniają nie tyko obraz, ale także dźwięk. Na przykład funkcja Q‑Symphony, która pozwala uzyskać optymalny dźwięk poprzez jednoczesne wykorzystanie głośników telewizora i soundbara, oferuje bogatsze brzmienie przestrzenne i zapewnia maksymalnie wciągające wrażenia dźwiękowe. Technologia ta otrzymała nagrodę Best of Innovation na targach CES 2020. Jest wykorzystywana w soundbarach Q-serii (modele powyżej Q60T) oraz w telewizorach QLED (modele powyżej Q80T).

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj