ŚWIAT UHD

ŚWIAT UHD
Poznaj świat filmów Ultra HD dzięki Samsung Smart TV i zyskaj dostęp do filmowych aplikacji w prezencie

Rozdzielczość Ultra HD podbia rynek – Polacy kupili w tym roku aż o 125% telewizorów UHD więcej w okresie listopad 2015 roku-październik 2016*, częściej poszukują też treści stworzonych w wysokim standardzie. Gdzie znaleźć ulubione tytuły w tak doskonałej jakości? Oczywiście w katalogach aplikacji VOD dostępnych na Samsung Smart TV! W związku ze zbliżającymi się świętami, firmy Samsung oraz FilmBox Live przygotowały dla fanów filmów niespodziankę.

Ostatni rok upłynął pod znakiem rozdzielczości Ultra HD – liczba filmów i programów nagrywanych w tym standardzie na całym świecie stale rośnie, podobnie jak sprzedaż telewizorów, które oferują obraz w tak wysokiej jakości. Według danych firmy badawczej GfK, sprzedaż telewizorów UHD w Polsce od listopada 2015 do października bieżącego roku wzrosła o 125%. Rosnące zainteresowanie urządzeniami tego typu przekłada się na poszukiwanie przez widzów różnego typu źródeł treści UHD, w tym przede wszystkim wśród aplikacji VoD (video on demand) oraz na płytach Blu-ray. Dzięki temu można obejrzeć zarówno doskonale znane, ulubione filmy czy seriale, jak i najnowsze produkcje filmowe.

Perfekcja tkwi w szczegółach

Czym właściwie jest jakość Ultra HD? To ultra wysoka rozdzielczość obrazu, która oferuje czterokrotnie więcej szczegółów niż standard Full HD i aż dziewięciokrotnie więcej niż HD. Dzięki temu oglądany obraz jest niezwykle precyzyjny i realistyczny, a widzowie mogą się poczuć częścią akcji. Aby wykorzystać właściwości technologii UHD trzeba mieć odpowiedni telewizor, najlepiej taki, który opatrzony jest logotypem UHD Premium** i UHD Digital Europe przyznawany przez stowarzyszenie Digital Europe (DE), jedną z najbardziej wpływowych instytucji reprezentujących branżę IT i elektroniki użytkowej w Europie. Potwierdzają one zastosowanie technologii spełniających najwyższe standardy i specyfikacje opracowane wspólnie przez wiodące wytwórnie filmowe, producentów elektroniki użytkowej, dystrybutorów treści oraz firmy technologiczne.

Wszystkie telewizory Samsung SUHD z technologią Quantum Dot z 2016 roku otrzymały certyfikat UHD Premium ze względu na ich techniczne parametry we wszystkich aspektach jakości obrazu, a w szczególności za sprawą funkcji HDR z najdoskonalszym jak dotąd odtwarzaniem naturalnego światła.

Treści UHD na Samsung Smart TV

Urządzenia, które oferują wysoką jakość obrazu to jednak nie wszystko – potrzebne są jeszcze treści stworzone w takim standardzie, a te znaleźć można na Smart TV. Firmy FilmBox Live i Samsung przygotowały dla użytkowników telewizorów UHD z systemem Tizen świąteczną niespodziankę – możliwość wypróbowania aplikacji FilmBox Live przez 30 dni w prezencie! Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę filmboxlive.com/uhd, a następnie uzupełnić formularz rejestracyjny. W ten sposób uzyskujemy bezpłatny, miesięczny dostęp do aplikacji z katalogiem filmów w jakości UHD, zaś po upływie tego czasu możemy cieszyć się ulubionymi produkcjami za połowę ceny. Z obniżki mogą również skorzystać osoby, które są już użytkownikami aplikacji FilmBox Live. Po zalogowaniu na stronie promocyjnej, wysokość naliczanej płatności zostanie automatycznie zmniejszona o połowę.

Więcej informacji dotyczących promocji można znaleźć na stronie: http://www.samsung.com/pl/promocje/aplikacje/filmbox-live/, zaś regulamin akcji dostępny jest pod adresem: http://samsunguhdpl.filmboxlive.com/.

Na użytkowników FilmBox Live czeka szeroki wybór tytułów w jakości UHD – thrillerów, filmów akcji, kinowych blockbusterów, produkcji familijnych i dla dzieci. Wśród dostępnych produkcji znalazły się takie filmy jak „Magic Mike”, „Zapaśnik”, „Autor widmo”, „Rzeź”, „Dziennik zakrapiany rumem” czy „Asterix i Obelix w Służbie Jej Królewskiej Mości”.

Produkcje w UHD można znaleźć również w aplikacjach Netflix, HBO GO czy Player w Samsung Smart TV.

UHD nie tylko online

Osoby posiadające odtwarzacze Blu-ray UHD, takie jak np. K8500 firmy Samsung, mogą również skorzystać z wciąż rosnącej oferty płyt. W ostatnich miesiącach w tym formacie ukazało się na polskim rynku wiele produkcji, m. in. „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Creed: Narodziny legendy” czy „LEGO® Przygoda”***. Odtwarzacz K8500 oferuje również funkcję upscalingu, która umożliwia poprawę jakości prezentowanego obrazu, aby była ona możliwie najbliższa rozdzielczości Ultra HD. Dzięki temu nawet starsze tytuły zobaczyć można w doskonałej jakości.

*w okresie listopad 2015 – październik 2016 w ujęciu ilościowym,. Dane firmy badawczej GfK.

**UHD Alliance to organizacja, która wspiera i promuje ekosystem UHD oraz upowszechnia wiedzę na temat korzyści wynikających z zastosowania technologii UHD. Szczegółowe informacje na temat standardów i specyfikacji UHDA można znaleźć na stronie www.uhdalliance.org.

***Dystrybutor Ultra HD Blu-ray: Galapagos Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie www.galapagos.com.pl

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj