T+A M40HV ANNIVERSARY EDITION

T+A M40HV ANNIVERSARY EDITION
Monoblok na czterdzieste urodziny firmy T+A. Cena - 89,9 tys. złotych.

W 2018 roku T + A celebruje swoje 40 urodziny. To okazja, żeby zaprezentować wyjątkowego produkt, odzwierciedlającego całe dotychczasowe doświadczenia niemieckiej firmy. Urządzenie będzie produkowane tylko w jubileuszowym roku. Celem w projektowaniu M 40 HV było nie tylko zbudowanie kolejnego gigantycznego wzmacniacza zdolnego do generowania jak największej mocy. Oczywiście moc jest ważna, a M 40 HV może ją dostarczyć w nadmiarze, ale Niemcy wierzą, że najwyższy priorytet ma muzykalność, naturalność i niekoloryzowana reprodukcja dźwięku.

M 40 HV to bezkompromisowy wzmacniacz mocy, który łączy doświadczenie w różnych obszarach technologii audio High-End: konstrukcja lampowa dla stopni wejściowych, technologia wysokiego napięcia dla stopni tranzystorowych, inteligentne sterowanie procesorem termicznym dla stopni wyjściowych wraz z naszą zwykłe bezkompromisową konstrukcją obudowy i sama budową wzmacniacza.

 

Aby to osiągnąć, wzmacniacz został wyposażony w wyjątkowy na świecie układ scalony, łączący klasyczne techniki analogowe, technologię lampową, konstrukcję wzmacniacza wysokonapięciowego i inteligentną kontrolę parametrów. Cała sekcja wzmacniania wejścia oparta jest na starannie dobranych lampach High-End typu 6SN7, pracujących w klasie A. Dzięki temu uzyskuje się bardzo harmonijny dźwiękowy obraz i oraz muzyczne i tonalne zalety technologii lampowej w brzmieniu M 40 HV. Stopień wejściowy jest zaprojektowany jako symetryczny wzmacniacz różnicowy wykorzystujący obwód cascode z wszystkimi lampami. Kolejnym etapem wzmacniacza napięcia jest obwód wzmacniacza wysokiego napięcia (HV) J-FET o charakterystyce działania triody, który również działa w trybie czystej klasy A. Rezultatem jest doskonała przepustowość i zwinna wydajność, która określa jakość dźwięku wzmacniacza w całości.

Po stronie wejściowej obecne stopnie wzmacniacza bazują na tranzystorach sterowników MOSFET, których krzywa wydajności doskonale harmonizuje ze stopniem wzmacniacza napięcia HV. Po stronie wyjściowej obecne wzmacniacze są wyposażone w nie mniej niż dwadzieścia wyjątkowo wysokowydajnych tranzystorów bipolarnych. Te komponenty spełniają najbardziej ekstremalne wymagania pod względem pojemności i przepustowości.

Dane techniczne:

Moc nominalna
Dla 8 Ohm 550 Watt
Dla 4 Ohm 1000 Watt

Pasmo przenoszenia +0/-3 dB 1 Hz – 150 kHz
Wpółczynnik tłumienia > 115
Stosunek sygnału do szumu > 114 dB
Zniekształcenia < 0,009%
Pojemność kondensatorów 180 000 μF

Cena 89 900,00 zł

Dystrybucja
HI-TON Home of Perfection

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj