TANNOY GRF 90 GR

TANNOY GRF 90 GR
Dwunastocalowy DualConcentric na 90-lecie firmy.

Tannoy to najstarsza firma głośnikowa na świecie. Założona przez Guy R. Fountaina w 1926 roku w Londynie, działa nieprzerwanie od 90 lat. Z tej okazji Szkoci powrócili, po kilku latach przerwy, do budowania ekskluzywnych wysokosprawnych kolumn głośnikowych opartych na Gold Reference Dual Concentric o średnicy 12 cali. Uzupełniają one bogatą ofertę w serii Prestige.

W najnowszej konstrukcji wykorzystano najlepsze rozwiązania techniczne i technologiczne znane z modelu flagowego Westminster Royal GR. W GRF 90 GR odnajdziemy: PepperPot WaveGuide, magnes wykorzystujący stop Alnico, czy zamrażaną do bardzo niskich temperatur regulowaną zwrotnicę elektryczną wyposażoną w elementy najwyższej klasy, takie jak: kondensatory ICW ClarityCap MR, cewki powietrzne o niskich stratach czy rezystory grubowarstwowe.

Obudowa wykonana jest ze sklejki brzozowej usztywnionej wieloma wewnętrznymi wzmocnieniami. Dwa porty umieszczone na tylnej ściance posiadają kształt eliminujący turbulencje przepływającego powietrza. Precyzyjne ręczne wykończenie uwydatnia wszelkie szczegóły olejowanej okleiny, co w połączeniu z pozłaconymi elementami regulowanej zwrotnicy i tradycyjnym logo tworzy oszałamiający efekt końcowy.

Dzięki tym zabiegom i 90-letniemu doświadczeniu udało się firmie Tannoy stworzyć niezwykle ciepło i precyzyjnie brzmiącą kolumnę o wysokiej sprawności 95 dB i wysokiej mocy szczytowej wynoszącej 560 W.

PARAMETRY PODSTAWOWE
Zalecana moc wzmacniacza 20 – 280 W RMS
Moc ciągła 140 W RMS
Moc szczytowa 560 W
Skuteczność 95 dB (2.83 Volts @ 1 m)
Imedancja nominala 8 ohm
Impedancja minimalna 5 ohm
Pasmo przenoszenia 24 Hz – 27 kHz (-6 dB)
Rozpraszanie 90° stożkowe

PRZETWORNIK DUAL CONCENTRIC
Dual Concentric niskotonowy 300 mm (12”) – pulpa papierowa, zawieszenie z impregnowanego materiału w kształcie dwóch półrolek, cewka o średnicy
Dual Concentric wysokotonowy 52 mm – kopułka ze stopu aluminium/magnez, Pepperpot Waveguide™

ZWROTNICA
Rodzaj zwrotnicy Bi-wired, pasywna, drugiego stopnia dla niskich i wysokich częstotliwości. Zamrażana do bardzo niskich częstotliwości.
Częstotliwość podziału 1.1 kHz
Regulacja +/-3 dB – regulacja poziomu głośnika wysokotonowego, od + 2 dB do -6 dB / oktawę, nachylenie charakterystyki od 5kHz do 27 kHz

OBUDOWA
Typ Podwójny port na tylnej ścince
Objętość 210 litrów
Wymiary (W x S x G) 1240 x 550 x 465 mm
Konstrukcja Sklejka brzozowa, płyta wiórowa o wysokiej gęstości, fornir orzechowy, grubość frontu 25 mm (2”), wewnętrzne wzmocnienia krzyżowe i silne wytłumienie.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj