TANNOY LEGACY EATON

TANNOY LEGACY EATON
Firma Tannoy wprowadza do swojej oferty kolumny głośnikowe w linii LEGACY, która powstała w oparciu o studyjne produkty bardzo lubianej i cenionej w latach 70. serii TANNOY HPD.

Najmniejszy model z serii, EATON, to regałowa kolumna wyposażona w duży 10 calowy głośnik Dual Concentric, doskonałą zwrotnicę z regulacją efektywności i częstotliwości odcięcia wysokich tonów i pozłacane gniazda głośnikowe.

Kolumny Tannoy LEGACY EATON to nie tylko kopia oryginału, zachowująca klasyczny wygląd. Jego najnowsza wersja korzysta z efektów ewolucji samych przetworników i wzrostu jakości elementów elektronicznych. Każda obudowa wykonana jest ręcznie w Coatbridge w Szkocji. Zbudowana jest z solidnych płyt MDF pokrytych naturalnych fornirem i wyposażona w stabilizujące, 12-milimetrowe gumowe nóżki.

10-calowy agregat Dual Concentric o wytrzymałości 400W z łatwością dostarczy dynamicznego dźwięku o szerokim spektrum odtwarzanych częstotliwości, przy zachowaniu wszelkich zalet punktowego źródła dźwięku. Prezentowana przejrzystość i dokładność reprodukcji oraz całkowity brak podbarwień godny jest najlepszych monitorów studyjnych.

Zwrotnica zastosowana w LEGACY EATON jest fizycznie podzielona na podzakresy. Perfekcyjnie separowane sygnały audio przeznaczone dla przetwornika niskotonowego i wysokotonowego zapewniają klarowne i naturalne odtwarzanie muzyki. Regulowana zwrotnica pozwala precyzyjnie dopasować brzmienie kolumn do warunków akustycznych panujących w pokoju odsłuchowym. EATON wyposażone są w podwójne, pozłacane 24-karatowym złotem, łącza głośnikowe WBT, zapewaniające podłączenie bi-wiring lub bi-amping, a dodatkowy piąty zacisk pomoże zredukować interferencje częstotliwości radiowych (RF) i poprawić klarowność średnich tonów.

Specyfikacja techniczna LEGACY EATON

Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 30 kHz (±6 dB)
63 Hz – 20 kHz (-10 dB)
Zalecana moc wzmacniacza: 20-200W
Moc ciągła: 100W
Moc szczytowa: 400W
Czułość: 89dB/1W/1m
Impedancja: 8 Ω
Dual Concentric: niskotonowy, pulpa papierowa 254mm, materiałowe zawieszenie
Dual Concentric: wysokotonowy, kopułka aluminiowa 33mm
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 1,2kHz
Regulacja zwrotnicy: ± 3dB w zakresie 1kHz-30kHz, od 2dB do -6dB na oktawę w zakresie 5kHz-30kHz
Bass Reflex – podwójny port
Złącza – WBT pozłacane 24 karatowym złotem
Wymiary W x S x G w mm: 538x376x250
Waga: 20kg
Obudowa: MDF 19mm
Wykończenie: naturalna okleina orzechowa

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj