TANNOY PRESTIGE GR SUPERTWEETER

TANNOY PRESTIGE GR SUPERTWEETER
Zabaweczka dla tych, którzy lubią słuchać muzyki w nadprzestrzeni

Trzeba przyznać, że szelma posiada wdzięk, któremu nie ulegną tylko ci, co jeżdżą samochodami typu kombi. Ktoś, kto pokazuje się na mieście w takiej gablocie musi być człowiekiem, który codziennie powinien wznosić modły o dodatkową uncję wrażliwości.

Super-gwizdek Tannoya jest stylizowany na mikrofony z lat 50. ubiegłego wieku i doskonale komponuje się ze steampunkowymi w wyrazie kolumnami z serii Prestige. Głośniczek z łatwością przekracza granicę ludzkich możliwości – teoretycznie wyrabia aż do częstotliwości 100 kHz. Ucho homo sapiensa słyszy dźwięki mniej więcej do 20 kHz, ale przecież każdy zna jakiegoś audiofila, który odbiera dźwięki w sposób nadprzyrodzony i potrafi opisać kwantową liczbę spinową cząsteczek poruszających się w wewnętrznym okablowaniu kolumn. I to dla takich wyjątków jest ten wynalazek.

25-milimetrowa membrana o przekroju zaledwie 44 mikronów wykonana jest ze stopu magnezowego, a napędzą ją system oparty na neodymowym motorku. Obudowa wykonana jest z drewna orzechowego i aluminium. Para tych tweeterów kosztuje 3500 euro. Dostępna jest też wersja w kolorze srebrnym o symbolu ST 300 Mg.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj