Tansman Philharmonic

Tansman Philharmonic
Jest to obecnie najbogatsze i najbardziej wszechstronne kompendium wiedzy o Aleksandrze Tansmanie i jego dokonaniach, nie tylko w Polsce ale też na świecie.

Portal znajdujący się pod adresem tansman.org.pl umożliwia wolny dostęp do dzieł kameralnych i orkiestrowych kompozytora, pozwala śledzić ewolucję i rozwój języka muzycznego twórcy. Strona zawiera także szereg rozmów o artyście i jego muzyce, jak też unikalne dokumenty, zdjęcia, afisze koncertowe. Tansman Philharmonic to również koncerty – premiery, dzieła i wykonania gwiazd Tansman Festival, laureatów Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana i Nagrody Tansman za wybitną indywidualność muzyczną.

To nowy projekt multimedialny zrealizowany w wersji językowej polskiej i angielskiej, popularyzujący polskie i europejskie dziedzictwo kulturowe, platforma prezentacji unikalnych produkcji artystycznych i nieznanych kart muzyki polskiej oraz dorobku jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX wieku, który cieszył się prawdziwie międzynarodowym, globalnym uznaniem, tym samym przysparzając sławy polskiej kulturze i wpływając na podniesienie jej rangi na świecie.

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj