TCL QLED C81 & C71

TCL QLED C81 & C71
TCL Electronics, dominujący gracz na globalnym rynku telewizorów i wiodący producent elektroniki użytkowej, zaprezentował dzisiaj swoje nowe serie telewizorów QLED C71 i C81. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży w całym kraju od maja 2020. Telewizory serii C81 występują z ekranami o przekątnych 75, 65 i 55 cali, natomiast seria C71 to trzy modele o przekątnych 65, 55 i 50 cali.

Nowe serie wyposażone są w jedną z najbardziej zaawansowanych na świecie technologii wyświetlania Quantum Dot, oferującą konsumentom najbardziej realistyczne wrażenie oglądania dzięki znakomitej jakości obrazu. Obsługiwane przez Dolby Vision ekrany z serii C81 i C71 umożliwiają wyświetlanie obrazu w rozdzielczości HDR10+ 4K z niesamowitą jasnością, wysokim kontrastem, bogatą paletą kolorów i niezwykłą szczegółowością. Dzięki zastosowaniu Dolby Atmos obie serie zapewniają zapierający dech w piersiach dźwięk przestrzenny o niesamowitej głębi i precyzji. Seria C81 wyposażona jest również we wbudowany wysokiej klasy soundbar firmy ONKYO, który przynosi do domu dźwięk kinowej jakości. Marka zadbała również o odpowiednie odświeżanie ekranu, seria C81 posiada 100 Hz płynności obrazu (w wersjach 65” oraz 75”), a telewizor 55-calowy ma zastosowaną technologię własną – opatentowaną przez TCL – Motion Clarity PRO.

Serie C81 i C71 wyposażone są również w inteligentne funkcje obsługiwane przez TCL AI-IN – ekosystem sztucznej inteligencji TCL, który rewolucjonizuje możliwości telewizora poprzez inteligentną optymalizację parametrów dźwięku i obrazu. W obie serie wbudowany jest najnowszy system operacyjny Android, który oferuje dostęp do nieskończonych możliwości rozrywki dzięki wielu dostępnym aplikacjom, zintegrowanym funkcjom Google Home i Google Assistant, obsłudze głosowej oraz kompatybilności z takimi rozwiązaniami jak T-cast, Chromecast i Alexa. Eleganckie wzornictwo obu serii stanowi doskonałe uzupełnienie domowych wnętrz, oferując żywe i indywidualne wrażenia kina domowego.

Seria C81 będzie dostępna w cenie 7499 zł – 75”, 4799 zł – 65”, 3499 zł – 55”
Seria C71 będzie dostępna w cenie 3999 zł – 65”, 2999 zł – 55”, 2499 zł – 50”

Niezrównana technologia z funkcjami nowej generacji

Bezkonkurencyjna reprodukcja kolorów i realistyczna jakość obrazu

Nowe serie telewizorów TCL wykorzystują technologię Quantum Dot, która wyświetla miliard różnych kolorów i ich odcieni, zapewniając tym samym obraz na poziomie kinowym. Nowe telewizory wyposażone są w technologie 4K HDR PREMIUM, HDR 10+ oraz Dolby Vision HDR, zapewniające bardzo wysoką jasność, wyjątkową rozdzielczość, żywe kolory, idealnie odwzorowane filmowe ujęcia oraz krystalicznie czysty obraz.

Dzięki niezrównanej reprodukcji kolorów, która wykracza poza możliwości innych modeli LED lub OLED, oraz niesamowitemu kontrastowi i wyjątkowej szczegółowości w cieniach, konsumenci mogą cieszyć się bogatym, realistycznym obrazem bez względu na to, czy akcja rozgrywa się w ciemności, czy w pełnym słońcu. 65- i 75-calowe modele serii C81 są również wyposażone w odświeżanie 100 Hz, która umożliwia wyświetlanie obrazów z szybkością 100 klatek na sekundę, co sprawia, że te telewizory są dwa razy szybsze od tradycyjnych modeli 50 Hz, dzięki czemu obraz jest niezwykle płynny. Algorytm TCL Motion Clarity PRO zastosowany w 55-calowym modelu stabilizuje nawet niezwykle dynamiczne sceny i prezentuje na ekranie ostrzejsze obrazy.

Porywający dźwięk przestrzenny

Obie serie wyposażone są w technologię Dolby Atmos, zapewniającą realistycznie otaczający użytkownika dźwięk przestrzenny, dzięki czemu konsumenci mogą usłyszeć i poczuć akcję w swoim salonie. Seria C81 może pochwalić się również najnowocześniejszym systemem dźwięku 2.1 firmy ONKYO, z przednimi głośnikami i dedykowanym głośnikiem niskotonowym umieszczonym z tyłu telewizora, co jeszcze bardziej wzmacnia wrażenia słuchowe i zapewnia kinową jakość dźwięku.

Zaawansowane funkcje Smart TV

Nowa seria telewizorów trafia do użytkowników z wbudowanym systemem Android 9.0 oraz uzupełniającymi go usługami Google Home i Google Assistant. Konsumenci mogą używać sterowania głosowego do wykonania dużej ilości działań oraz kontrolować treści i funkcje telewizora, a także innych kompatybilnych inteligentnych urządzeń domowych.
Telewizory są również zgodne z Alexą. Obaj asystenci uczą się tym bardziej, im częściej się z nich korzysta. Wygoda użytkowania telewizorów jest dodatkowo wzbogacona o zastrzeżoną przez TCL technologię sztucznej inteligencji AI-IN, która wykorzystuje uczenie maszynowe w celu inteligentnej optymalizacji dźwięku i obrazu, zapewniając prawdziwie spersonalizowane wrażenia podczas oglądania. Sterowanie głosem bez użycia rąk pozwala konsumentom na niezwykle wygodną obsługę telewizora, umożliwiając im równoczesne wykonywanie różnych domowych czynności bez utraty żadnego momentu wyświetlanego na ekranie filmu czy programu. Wszystko to dzięki wbudowanemu w telewizor odbiornikowi głosowemu, który wyłapuje nasz głos nawet z odległości 3 metrów. Możemy na przykład przygotowując kolację w kuchni wydać komendę do naszego telewizora, aby zrobił głośniej, zmienił stację czy zgasił lampkę. Dzięki szerokiej gamie

programów dostępnych na Android TV, strumieniowe przesyłanie treści nigdy nie było łatwiejsze. W telewizorach dostępne są natywne aplikacje 4K HDR takie jak Netflix, Amazon Prime Video i YouTube. Użytkownikom z pomocą przychodzą innowacyjne funkcje, takie jak łatwe przełączanie pomiędzy uruchomionymi zadaniami, konta dla wielu użytkowników czy inne ustawienia, zapewniające wszystkim członkom rodziny możliwość korzystania z ulubionych treści. Ponadto, kompatybilność z T-Cast i Chromecast umożliwia strumieniowe przesyłanie treści ze smartfonów i komputerów, niezależnie od tego, czy są to urządzenia Mac czy Windows, iPhone’y czy telefony z systemem Android.

Inne aspekty technologiczne

Nowe serie telewizorów zostały zaprojektowane również z myślą o graczach. Oferują niskie czasy opóźnienia (Input Lag) wynoszące 10 ms, a także wysoką wydajność zapewniającą użytkownikom szybką reakcję i doskonałą jakość obrazu. Gracze docenią również obecność 3 gniazd HDMI oraz 2 portów USB 2.0, które zwiększają możliwości połączenia telewizora z konsolami i kontrolerami. Inteligentny telewizor nie byłby kompletny bez inteligentnego pilota. Nowe telewizory trafiają do konsumentów wraz z pilotem z zaawansowanym sterowaniem głosowym i przyciskami skrótów, umożliwiającymi dostęp do najważniejszych aplikacji. Pilot serii C81 pozwala również na zdalne użytkowanie Asystenta Google.

Zapierająca dech w piersiach elegancka konstrukcja

Bezramkowa konstrukcja serii C71 i C81 charakteryzuje się ultracienką obudową wykonaną z najwyższej jakości metalu, zapewniającego elegancję i trwałość. Dodatkowo, obie serie są kompatybilne z VESA, co dodatkowo podnosi ich elastyczność. Seria C81 wyposażona jest w innowacyjną, trójnożną podstawę zamontowaną centralnie, która nadaje telewizorowi efekt unoszenia się na wodzie i pozwala – nawet przy ograniczonej przestrzeni – na dopasowanie dużego ekranu do każdego wnętrza. Podobne możliwości daje stylowa, regulowana podstawka serii C71, którą można ustawić według własnych potrzeb na dwa sposoby – wąski lub szeroki.
Ponadczasowe, nowoczesne wzornictwo telewizorów C71 i C81 doskonale uzupełnia przestrzeń mieszkalną, wtapiając się w nią i jednocześnie wnosząc do niej odrobinę wyrafinowania.

Dzięki dwóm nowym seriom telewizorów, elegancja w idealnej harmonii spotyka się z wydajnością QLED i doskonałą technologią.

Główne cechy charakterystyczne to:

Seria TCL C81

 • Technologia Obrazu Quantum Dot
 • Dolby Vision i Dolby Atmos
 • HDR 10+
 • Motion clarity – odświeżanie obrazu 100 Hz (w telewizorach 75” i 65”)
 • Wbudowany soundbar Onkyo
 • TCL AI-IN
 • Hands-free Voice Control
 • System Android 9.0
 • Bezramkowy design

Seria TCL C71

 • Technologia Obrazu Quantum Dot
 • Dolby Vision i Dolby Atmos
 • HDR 10+
 • TCL AI-IN
 • Hands-free Voice Control
 • System Android 9.0
 • Bezramkowy design

* Asystent Google nie jest dostępny w niektórych językach i krajach. Asystent Google wymaga połączenia z Internetem. Dostęp do Internetu może wiązać się z opłatami. Dostępność i wydajność niektórych funkcji i usług jest zależna od danej usługi, urządzenia i wydajności sieci i może nie być dostępna we wszystkich obszarach.
**Zgodność z Alexa umożliwia korzystanie z urządzeń Amazon Alexa, w tym Amazon Echo, Echo Dot, Echo Show, Echo Spot i Echo Plus (do kupienia osobno).

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj