TCL x DOLBY

TCL x DOLBY
Kinowa jakość obrazu i dźwięku w telewizorach TCL dzięki technologiom Dolby

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie, stawia na doświadczenia audiowizualne użytkowników i rozwija partnerstwo z firmą Dolby, dostawcą rozwiązań Dolby Atmos i Dolby Vision. Począwszy od najnowszych telewizorów 4K HDR z serii P638, przez modele TCL QLED serii C63 i C73, po telewizory TCL Mini LED serii C83 i C93 w standardzie pojawia się format dźwięku Dolby Atmos oraz standard HDR Dolby Vision. Telewizory serii C73, C83 i C93 są dodatkowo wyposażone w HDR Dolby Vision IQ. To idealne rozwiązanie dla wielbicieli filmów i seriali, które teraz można oglądać w kinowej jakości we własnym domu.

 Wprowadzenie rozwiązań Dolby Vision IQ i Dolby Atmos do standardu, m.in. w najnowszej serii C83 TCL, to efekt wieloletniej współpracy obu firm. Dzięki niej użytkownicy mogą teraz doświadczyć kinowej jakości obrazu i dźwięku w domowym zaciszu. Jak te technologie wpływają na wrażenia audiowizualne i gdzie możemy z nich skorzystać?

Doskonały obraz w każdych warunkach

Dolby Vision działa w taki sposób, że wykorzystuje dynamiczne metadane, służące do dostosowywania i optymalizacji każdej klatki wideo do możliwości wyświetlacza. Dzięki temu każda scena jeszcze lepiej odzwierciedla rzeczywisty obraz i jego kolory. Co więcej, wariant HDR Dolby Vision IQ dodatkowo optymalizuje jasność obrazu, dostosowując ją do warunków oświetlenia w pomieszczeniu. Odbiorca może więc oglądać film we własnym salonie w równie dobrej jakości zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Czysty, przestrzenny, otaczający dźwięk

Z kolei Dolby Atmos to wciągający, wielowymiarowy i przestrzenny dźwięk, który sprawia, że widzowie czują się jeszcze bliżej wydarzeń oglądanych na ekranie. To, w połączeniu z systemem audio 2.1 marki ONKYO, dostępnym w telewizorach serii C83, a także w połączeniu z systemem audio 2.1.2 w C93, pozwala na osiągnięcie realistycznych wrażeń audiowizualnych w każdym domowym centrum rozrywki.

Dolby Atmos wiernie oddaje ruch każdego obiektu i pozwala na odtwarzanie dźwięku przestrzennego 360º. Wraz z jakością obrazu Dolby Vision tworzy to prawdziwie kinowe wrażenia i pozwala widzowi zanurzyć się w atmosferze każdego rodzaju filmu i serialu, czy o tematyce wyścigów samochodowych, czy emocjonującego science fiction, czy melodramatu.

Na szczególną uwagę amatorów filmów i seriali zasługuje 98-calowy model C735, który ze względu na rozmiar i zastosowane technologie  Dolby Vision IQ oraz Dolby Atmos, dostarcza niepowtarzalnych, kinowych wrażeń we własnym domu.

TCL gotowy na Disney+

Najnowsze telewizory TCL wyposażone są w system Google TV i wykorzystują m.in standard Dolby Vision do wyświetlania treści HDR w najwyższej jakości. Ma to szczególne znaczenie w przypadku licznych serwisów streamingowych.

Obserwujemy najciekawszą o dekad zmianę sposobu, w jaki możemy przeżywać treści rozrywkowe. Dzięki Google TV w telewizorach TCL mamy dostęp do szeregu usług oferujących zarówno wysokiej jakości hity kinowe, jak i oryginalne produkcje dedykowane domowej rozrywce. Standardy HDR, w tym wiodący na rynku streamingowym Dolby Vision, pozwalają na uzyskanie bardziej szczegółowego, emocjonującego obrazu niż na ekranie kinowym, a ścieżki dźwiękowe w Dolby Atmos zapewniają osiągnięcie bardziej wciągającego efekt sali kinowej w domowym zaciszu. Wszystko to dostępne jest na żądanie, o dowolnej porze dnia i w wysokiej jakości, dzięki technologii QLED oraz autorskiemu podświetleniu Mini LED, które można znaleźć w najnowszych telewizorach TCL – mówi Zbigniew Borowski, Marketing Manager TCL Polska.

Technologia Dolby Vision operuje z takimi dostawcami, jak debiutujący na polskim rynku Disney+, a także Netflix czy HBO MAX. Telewizory TCL obsługują także inne formaty HDR, jak np. HDR10+, który wykorzystywany jest przy streamingu z  platformy Amazon Prime Video.

*****

TCL Electronics to szybko rozwijająca się firma, zajmująca się elektroniką użytkową
i wiodący gracz w globalnej branży TV. Założona w 1981 r. firma TCL działa obecnie
w ponad 160 krajach. TCL specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej
oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, począwszy od odbiorników telewizyjnych po produkty audio i inteligentne rozwiązania dla domu.

Globalnie TCL to drugi co do wielkości producent matryc LCD na świecie oraz
3. w wolumenie sprzedanych egzemplarzy smart tv. Branżowy gigant sprzedał na świecie już ponad 24,5 mln telewizorów. Marka obecna jest w 160 krajach, gdzie zatrudnia ponad 75 tysięcy pracowników, a jej produkty trafiły już do ponad 300 mln użytkowników. Produkcja i badania rozwojowe odbywają się w 32 fabrykach i 42 centrach R&D rozmieszczonych na całym globie.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj