TCL X92 Mini LED 8K TV

TCL X92 Mini LED 8K TV
Wprowadzana właśnie do sprzedaży seria X92 dzięki zastosowaniu technologii Mini LED ze znacznie większą ilością mniejszych diod LED, zachwyca jednorodnym podświetleniem, wysoka jasnością i doskonałym kontrastem

Seria telewizorów TCL 8K Mini LED X92 nie tylko daje możliwość odtwarzania materiałów w rozdzielczości 8K, ale poprzez zastosowanie zaawansowanych algorytmów AI oferuje użytkownikom skalowanie treści do najwyższej rozdzielczości. Najlepsze wrażenia z oglądania dzięki obsłudze 8K potwierdza certyfikat nadany przez 8K Association.

Obraz i dźwięk najwyższej klasy

Sprawdzona technologia QLED w serii X92, w połączeniu z innowacyjną matrycą Mini LED,  gwarantuje pokrycie zakresu kolorów w 100%. Odzwierciedla szeroką paletę barw i nadaje niezwykłą głębię w pełni zanurzając widza w każdej scenie i w każdej chwili, a precyzyjne podświetlenie Mini LED zapewnia niesamowicie szczegółowy obraz.

Aby zapewnić najwyższe doznania dźwiękowe i w pełni wykorzystać technologię Dolby Atmos®, seria X92 została również wyposażona w system 2.1 z wbudowanym subwooferem, który stworzony został we współpracy z wiodącą w tym obszarze firmą Onkyo. Oszałamiający dźwięk opływa i wypełnia całe pomieszczenie, dzięki czemu użytkownicy mają wrażenie jakby zostali umieszczani są w samym środku akcji ulubionego filmu, programu lub gry.

Niesamowite szczegóły obrazu i uderzająca jasność dzięki 8K HDR PREMIUM 1000

HDR PREMIUM 1000 zapewnia znacznie lepsze wrażenia w zakresie High Dynamic Range z uderzającą jasnością, wyjątkową szczegółowością w cieniach oraz żywymi kolorami. Dzięki maksymalnej jasności na poziomie 1000 nitów, doskonale odwzorowuje wszystkie szczegóły również w jasnych partiach obrazu, a także gwarantuje doskonałe wrażenia z oglądania ulubionych filmów i programów nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach.

Seria X92 obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty HDR: HDR10, HDR HLG, HDR10+, HDR DOLBY VISION i DOLBY VISION IQ zapewnia doskonałe odwzorowanie obrazuoraz kompatybilność ze wszystkimi usługami i źródłami treści.

Seria TCL X92 – Mini LED 8K TV

Niezrównane wrażenia dla graczy

Seria X92 to również szereg udogodnień dla graczy. W skład pakietu Game Master Pro wchodzą wysoka rozdzielczość, matryca 100 Hz i zgodność ze standardami HDMI 2.1, co pozwala na grę w 4K/120FPS, zmienna częstotliwość odświeżania (Vrr/FreeSunc Premium), automatyczny trym redukcji opóźnień (ALLM) i eARC, a także Wi-Fi 6. Wszystko po to,by zapewnić widzom najlepszy z możliwych do osiągnięcia dźwięk i płynny obraz w programach telewizyjnych, filmach oraz grach.

Kamera

Dzięki kamerze Magic Camera telewizor umożliwia sterowanie nie tylko głosem, ale również obsługę gestami. A zainstalowanie Aplikacji Google Duo pozwala na prowadzenie rozmów video z bliskimi bez wstawania z kanapy.

System Google TV

Nowa seria X92 działa na najnowszym, najbardziej zaawansowanym systemie Google TV, pozwalającym na przeglądanie wszystkich dostępnych treści z aplikacji dobranych specjalnie dla użytkownika. Umożliwia również integrację z pozostałymi funkcjami takimi jak asystent, smart home, zdjęcia, gry w chmurze (Google Stadia) i inne.

Połączenie wiodących w branży technologii firmy TCL – Mini LED, 8K i QLED z ofertą rozrywkową agregowaną przez system Google TV sprawia, że seria X92 pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do niezliczonej ilości filmów, seriali i gier oszałamiającej jakości audio i video.

O technologii Mini LED

Firma TCL po raz pierwszy zaprezentowała swoją technologię Mini LED na telewizorach w 2018.  Rok później rozpoczęła masową produkcję i wprowadziła na rynek pierwszena świecie telewizory z serii Mini LED X10 i 8 (dla rynku amerykańskiego), a w 2020 roku umieściła Mini-LED na szkle, wprowadzając technologię Vidrian Mini LED. Rok później na targach CES została zaprezentowana najnowsza technologia TCL OD Zero Mini LED, która minimalizuje odległość między warstwą podświetlenia Mini LED, a warstwą wyświetlacza LCD do 0 mm.

Dostępność

Seria X92 dostępna będzie w sprzedaży w sklepach sieci Media Expert i Neonet w wariantach 65” i 76”.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj