TECHNICS EAH-TZ700

TECHNICS EAH-TZ700
Opracowany od nowa dynamiczny głośnik, zestawiony z konstrukcją o unikalnych cechach akustycznych, oferuje ultraniski poziom zniekształceń oraz przenoszenie dźwięków na superniskich częstotliwościach. Olbrzymia szczegółowość oraz przestrzenna ekspresja dźwięku oferowanego przez słuchawki douszne EAH-TZ700 przekładają się na niezwykłe doznania emocjonalne.

Marka Technics, w ramach koncepcji „odkrywania muzyki na nowo” wyszukuje i bada nowe możliwości techniczne, które pozwolą uzyskać doznania akustyczne przewyższające wszystko, co można sobie wyobrazić.

Kluczem do wyjątkowej jakości dźwięku odtwarzanego przez słuchawki EAH-TZ700 jest opracowany od zera 10-milimetrowy głośnik wykorzystujący zaawansowaną technologię płynu magnetycznego, którą firma stworzyła w wyniku wielu lat obszernych badań i eksperymentów.  Nowe zespoły głośnikowe zawierają membranę o swobodnej krawędzi ze specjalnego stopu aluminium i są zbliżone kształtem do konwencjonalnych przetworników głośnikowych. W celu uzyskania szerokiego zakresu częstotliwości i precyzyjnego oraz głębokiego odwzorowania basów zastosowano technologię płynu magnetycznego, która pozwala zwiększyć zakres ruchu zespołu drgającego. Za przetwornikiem znajduje się komora powietrzna, która dodatkowo wzmacnia efekty w paśmie basów i generuje rozszerzone wrażenie przestronności i „głębokości brzmienia” dźwięku. Elementy te łączą się ze sobą, w efekcie pozwalając uzyskać prawdziwie szeroki zakres odwzorowania akustycznego z pojedynczego przetwornika, jednocześnie umożliwiając zachowanie wysokiej szczegółowości w pełnym zakresie częstotliwości.

Nowy głośnik współpracuje z ultracienką membraną opracowaną wyłącznie do stosowania w słuchawkach dousznych. Jest ona wykonana w formie połączenia oryginalnego, elastycznego materiału o swobodnej krawędzi oraz twardej warstwy metalicznej. Dzięki swoim unikalnym własnościom płyn magnetyczny pozwala na precyzyjne sterowanie drganiami membrany tak, aby dało się uzyskać płaską charakterystykę reprodukcji w szerokim zakresie, od najniższych do wysokich częstotliwości. Ponadto w celu maksymalnego wykorzystania cech głośnika korpus o koncentrycznej budowie wykonano z połączenia tytanu i magnezu. Pojedynczy głośnik słuchawek EAH-TZ700 dzięki zdolności do reprodukcji głęboko otaczających i bogatych w energię basów oraz wolnych od zniekształceń, nieograniczonych dźwięków wysokotonowych o zakresie do 100 kHz stwarza przytłaczające i pełne ekspresji przestrzenne wrażenia akustyczne.

Zapotrzebowanie użytkowników na jeszcze lepsze doznania przy odsłuchu muzyki ciągle rosną, prowadząc do rewitalizacji na rynku słuchawek. W reakcji na te oczekiwania, jesienią 2019 roku marka Technics wprowadza powstałe w rezultacie nieustannego dążenia do idealnego dźwięku słuchawki douszne EAH-TZ700.

Technologia precyzyjnego ruchu w celu uzyskania nadzwyczajnej czystości dźwięku

Zaprojektowany od zera przetwornik głośnika o swobodnej krawędzi
z oryginalną konstrukcją membrany i wykorzystaniem technologii płynu magnetycznego

Opracowany całkowicie na nowo głośnik o średnicy 10 mm jest połączony
z 5-mikrometrową membraną składającą się z warstwy specjalnego stopu aluminium o wysokiej wytrzymałości dla tłumienia niepożądanych drgań oraz elastycznego materiału o swobodnej krawędzi. Specjalny materiał na bazie aluminium pozwala na udoskonalenie reprodukcji dźwięków o wysokiej częstotliwości, natomiast materiał o swobodnej krawędzi obniża najniższą częstotliwość rezonansową, pozwalając uzyskać doskonałą reprodukcję tonów w paśmie tonów niskich. Co więcej, płyn magnetyczny jest stosowany w sekcji cewki drgającej w celu wydobycia z niej maksimum możliwości, zwiększenia dokładności przy wysokiej amplitudzie drgań membrany o elastycznej krawędzi oraz stworzenia efektu wysokiego tłumienia, który trudno uzyskać w inny sposób. W rezultacie dźwięk reprodukowany w szerokim zakresie częstotliwości cechuje bardzo niski poziom zniekształceń.

Superszerokie i płaskie dostrojenie (Struktura Precyzyjnego Sterowania)
Współosiowa, cylindryczna budowa korpusu każdej ze słuchawek EAH-TZ700 pozwala w pełni wykorzystać potencjał głośnika. Zastrzeżona komora powietrzna wewnątrz zespołu pozwala precyzyjnie kontrolować wewnętrzny przepływ powietrza i zoptymalizować równowagę między pasmami na poszczególnych częstotliwościach. W rezultacie uzyskano poprawę rozdzielczości dźwięku i stworzono oszałamiającą przestrzenność akustyki.

Uważnie dobrane materiały i konstrukcja pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości i siły dźwięku

Konstrukcja korpusu wykorzystująca elementy z różnych metali
Unikatowa budowa słuchawki opiera się na połączeniu różnych metali w celu poprawy zarówno jakości, jak i siły dźwięku. Część obudowy z otworem, przez który wydostaje się dźwięk, jest wykonana z lekkiego i wysokowytrzymałego tytanu – materiału stosowanego przy budowie samolotów i precyzyjnych urządzeń. Ta część pozwala na sztywne zamocowanie głośnika i zapobieganie niepożądanym drganiom. Główny element obudowy jest wykonany w formie odlewu magnezowego i cechuje się doskonałą charakterystyką tłumienia drgań. Trójwymiarowy kształt dba o zachowanie optymalnego kąta wkładania w kanał uszny i zapewnia optymalne wpasowanie się o wyjątkowym komforcie noszenia.

Dedykowane przewody i słuchawki zaprojektowane dla idealnej jakości dźwięku
Słuchawki EAH-TZ700 są dostarczane z dwoma rodzajami przewodów: zbalansowanym i niezbalansowanym. W odtwarzaczach podręcznych o wysokich parametrach coraz częściej można spotkać wyjścia zbalansowane. W celu wykorzystania ich jakości do słuchawek EAH-TZ700 dołączony jest przewód zbalansowany z wtykiem jack 2,5 mm. Użyte do połączenia ze słuchawkami złącze MMCX pozwala na wiele możliwości użycia alternatywnych przewodów
o specjalistycznych zastosowaniach. Wkładki douszne słuchawek stanowią ważny element mający wpływ na jakość dźwięku. Oprócz normalnych i okrągłych wkładek do słuchawek dołączone są owalne wkładki oferujące doskonałą izolację akustyczną. Co więcej, każda z wkładek dousznych jest dostępna w czterech wielkościach, dzięki czemu każdy użytkownik będzie mógł cieszyć się doznaniami dźwiękowymi o wysokiej jakości przy zachowaniu optymalnego komfortu noszenia.

Filozofia projektowania marki Technics polegająca na łączeniu tradycji z zaawansowanymi technologiami

Stylistyka, która łączy jakość z funkcjonalnością

Kompaktowy magnezowy korpus słuchawek EAH-TZ700 o czarnym, grafitowym wykończeniu będącym znakiem szczególnym marki Technics. Złącze MMCX na urządzeniu głównym z radełkowaną i złoconą powierzchnią. Wszystkie projektowane przez Technics elementy są – podobnie jak biżuteria najwyższej klasy – wykonane bez żadnych kompromisów pod względem jakości.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj