TECHNICS OTTAVA S SC-C50

TECHNICS OTTAVA S SC-C50
Zestaw głośników bezprzewodowych.

OTTAVA™ S SC-C50 oferuje technologie akustyczne zapewniające czysty dźwięk w niezwykle szerokiej scenie dźwiękowej, a wszystko to przy niewielkim rozmiarze. Technologia kalibracji dźwięku do potrzeb konkretnego pomieszczenia pozwala na swobodne umieszczanie głośników w sposób pozwalający cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu w domu. Bezprzewodowa muzyka na najwyższym poziomie: dzięki pełnej kompatybilności z różnymi usługami streamingowymi, możliwością sterowania głosowego i integracją różnych źródeł muzyki.

Cztery oryginalne mechanizmy JENO firmy Technics zapewniają optymalne brzmienie z doskonałym obrazowaniem dźwięku uzyskanym dzięki połączeniu odpowiedniego subwoofera oraz głośników średnio- i wysokotonowych. Pozwala to osiągnąć doskonałe dostrojenie i optymalizację przestrzeni dźwiękowych oraz dopasować je do indywidualnych warunków słuchowych za pomocą Space Tune™. OTTAVA™ S SC-C50 posiada również funkcję LAPC, czyli opracowaną przez Technics adaptacyjną kalibrację fazy. LAPC mierzy amplitudowo-fazową charakterystykę częstotliwości wzmacniacza z głośnikami podłączonymi do urządzenia, a następnie przetwarza cyfrowy sygnał pod kątem uzyskania idealnej reakcji na impulsy. Parametry zoptymalizowane dla obciążenia głośników o niskiej i wysokiej częstotliwości są wstępnie skonfigurowane w układzie obliczeniowym LAPC urządzenia, aby uzyskać idealną charakterystykę częstotliwości i fazy w całym zakresie częstotliwości.

Unikalna obudowa w kształcie łuku zawiera 3 przetworniki średniotonowe, 3 przetworniki wysokotonowe i 1 subwoofer, natomiast głośniki lewy i prawy oraz środkowy zapewniają bogaty dźwięk stereofoniczny oraz czysty wokal. Tuby kontrolujące kierunkowość dźwięku dla układu przetworników średniotonowych i wysokotonowych eliminują wzajemne interferencje głośników w celu uzyskania szerokiej kierunkowości, a współosiowy układ głośnika średniotonowego i wysokotonowego zapewnia kierunkowość w pionie z mniejszym zakłóceniem częstotliwości dzięki kompaktowej obudowie.

Trzy głośniki wysokotonowe o średnicy 1,6 cm dostarczają dźwięk wysokiej jakości do 50 kHz. Działają w połączeniu z przednim 12-centymetrowym subwooferem z membraną o długim skoku i długim prostym portem o dużej średnicy. Łącznie 7 jednostek w sztywnym korpusie z włókna szklanego generuje potężny dźwięk ze wzmacniacza 3.1 kanałowego.

Aby zapewnić doskonały dźwięk OTTAVA™ S SC-C50 w każdym pomieszczeniu i pozycji odsłuchu, Space Tune™ optymalizuje środowisko odsłuchowe w relacji do przestrzeni dźwiękowej. Oprócz 3 gotowych trybów dopasowania do miejsca montażu, mikrofon wbudowany w jednostkę główną umożliwia skorzystanie z funkcji Auto w celu zoptymalizowania dźwięku z urządzenia głównego lub aplikacji na smartfona za pomocą jednego przycisku.

Zgodność z Google Chromecast ułatwia korzystanie z szerokiej gamy usług przesyłania muzyki ze smartfona, a ponieważ dane przesyłane są bezpośrednio do jednostki głównej, nie dochodzi do obniżenia jakości dźwięku. Korzystanie z kilku wbudowanych głośników Google Chromecast umożliwia odtwarzanie tej samej piosenki w kilku pomieszczeniach lub innej muzyki w każdym pomieszczeniu, zapewniając tym samym różnorodność doznań muzycznych.

Jeśli głośnik aktywowany za pomocą funkcji Google Voice jest podłączony do tej samej sieci, do obsługi odtwarzania muzyki OTTAVA™ S SC-C50 oraz innych funkcji może być używany Asystent Google. Gdy użytkownik nie posiada aplikacji na smartfona lub ma zajęte ręce, muzykę można łatwo odtwarzać za pomocą poleceń głosowych.

Oprócz funkcji odtwarzania USB i wejścia analogowego/optycznego, OTTAVA™ S SC-C50 obsługuje technologię Bluetooth, Google Chromecast, Spotify, Tidal i Network Playback, umożliwiając komfortowe odtwarzanie różnorodnych źródeł muzyki z jednego urządzenia.

Na urządzeniu głównym można zapisać do 9 ustawień, takich jak ulubione internetowe stacje radiowe, lista odtwarzania Spotify czy piosenki z USB. Umożliwia to słuchanie ulubionej muzyki nawet bez uruchamiania aplikacji.

OTTAVA™ S SC-C50 łączy funkcję użytkową z eleganckim wyglądem. Gruby aluminiowy panel górny zwiększa sztywność obudowy, a wyświetlacz OLED jest otoczony przyciskami ułatwiającymi obsługę. Tylne szczeliny wentylacyjne dodają elegancji, jednocześnie poprawiając działanie mechanizmu wewnętrznej redukcji ciepła. Piękny kształt łuku głośnika pomaga wyeliminować niepożądane wibracje w obudowie i jest wyposażony w technologię akustyczną, która pozwala osiągnąć efekt szerokiej sceny dźwiękowej. Dzięki temu możesz swobodnie rozmieścić system głośników OTTAVA™ S SC-C50 w sposób dopasowany do pozycji odsłuchu. Masz również możliwość wyboru czarnego lub białego koloru,
w zależności od tego, który wariant bardziej pasuje do wystroju pomieszczenia.

Dane techniczne

Moc wyjściowa
• Głośnik przedni (L/R): 20 W + 20 W (1 kHz, T.H.D. 1.0%, 8Ω, 20 kHz LPF)
• Głośnik przedni (środkowy): 20 W (1 kHz, T.H.D. 1.0%, 8Ω, 20 kHz LPF)
• Subwoofer: 40 W (100 Hz, T.H.D. 1.0%, 4Ω, 20 kHz LPF)

Moduł głośnika
• Głośnik niskotonowy: 6,5 cm, kształt stożkowy x3 / Głośnik wysokotonowy: 1,6 cm, kształt kopuły x3 / Subwoofer: 12 cm, kształt stożkowy

Wymiary i waga
• Szer. 375 mm / Wys. 220 mm / Gł. 197 mm
• Waga: 7,6 kg (w tym opakowanie)
Złącza
• Optyczne cyfrowe x1
• AUX IN x1 (φ3,5 mm)
• USB-A
• Interfejs Ethernet: LAN (100 Base-TX / 10 Base-T)

Sieć audio
• WiFi a/b/g/n/ac, pasmo 2,4 GHz / 5 GHz
• Wbudowany Chromecast
• Współpracuje z Asystentem Google
• Możliwość połączenia kilku urządzeń w celu wspólnego otwarzania muzyki
• Bluetooth (AAC, SBC)
• Spotify / TIDAL / DEEZER / Radio internetowe

Cyfrowe formaty wejściowe
• WAV do 384 kHz / 24 bity
• FLAC do 384 kHz / 24 bity
• DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz
• AIFF do 384 kHz / 24 bity
• AAC do 96 kHz / 320 kb/s
• WMA do 48 kHz / 320 kb/s
• MP3 do 48 kHz 320 kb/s

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj