TECHNICS SL-1200MK7

TECHNICS SL-1200MK7
Firma Technics wzbogaca swoją linię produktów o dodatkowy model gramofonu: SL-1200MK7

Firma Technics zaprezentowała nowy gramofon z napędem bezpośrednim – SL-1200MK7. Nowy model posiada nie tylko te same funkcje, co jego poprzednik, ale wyróżnia się także bardzo prostą obsługą. Poprzedni model – SL1210MK7, pojawił się na rynku w styczniu 2019 roku i bardzo szybko stał się ulubieńcem DJ-ów oraz winylowych entuzjastów z całego świata.

Przez ostanie 10 lat otrzymywaliśmy mnóstwo próśb od oddanych konsumentów, aby poszerzyć naszą linię gramofonów Technics. Wielu osobom szczególnie zależało na srebrnej wersji popularnego modelu z 2019 roku – mówi Business Development Manager w Technics Europe Frank Balzuweit. – Dlatego podjęliśmy decyzję o dodaniu do oferty nowego koloru gramofonu, aby wszyscy użytkownicy mogli wybrać preferowany wygląd swojego narzędzia pracy.

Pod względem technicznym, model SL-1200MK7 nie różni się niczym od gramofonu SL-1210MK7. Podobnie jak swój poprzednik, SL-1200MK7 wyposażony został w:

  • Bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim, który osiąga stabilne obroty bez występowania efektu tzw. ząbkowania.
  • Czułe oraz solidne ramię gramofonu, które dokładnie odczyta sygnał z płyt winylowych.
  • Dwuwarstwowy talerz gramofonu ze wzmocnioną funkcją tłumienia drgań.
  • Sztywną obudowę gramofonu regulującą wszelkie wibracje.
  • Regulację momentu obrotowego/prędkości hamowania.
  • Funkcję regulacji wysokości dźwięku.
  • Funkcję odtwarzania wstecz.
  • Igłę z diodą LED.

Model gramofonu SL-1200MK7 będzie dostępny w Europie od maja 2021 roku.

■ Kilka słów o serii gramofonów Technics 1200

W 1972 roku na rynku pojawił się gramofon z napędem bezpośrednim – SL-1200. Bardzo szybko stał się najlepiej sprzedającym modelem, z wynikiem łącznej sprzedaży wynoszącym 3,5 miliona sztuk. Wyróżniał się wysokimi obrotami, wytrzymałością oraz łatwością obsługi. Gramofon cieszył się również wielkim podziwem zarówno u didżejów, jak i zwyczajnych entuzjastów, co przyczyniło się do wyzwolenia kultury DJ-skiej, w takich dziedzinach jak elektroniczna muzyka taneczna. Do dzisiaj seria cieszy się ogromnym uznaniem ze strony didżejów na całym świecie.

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj