TECHNICS SL-G700

TECHNICS SL-G700
Zaawansowany odtwarzacz SACD z funkcją strumieniowania muzyki z serwisów takich jak Tidal Deezer.

SL-G700 to cyfrowe urządzenie obsługujące większość dostępnych obecnie cyfrowych nośników dźwięku (począwszy od tradycyjnych płyt CD/SACD, a skończywszy na najnowocześniejszych nośnikach wysokiej rozdzielczości i wielu serwisach streamingowych), które odtwarza zapisaną muzykę w możliwie najwyższej jakości.

Dźwięk najwyższej klasy

Szybki i cichy zasilacz hybrydowy

Na wierność odtwarzania dźwięku wpływa przede wszystkim jakość zasilania. Zakłócenia zasilania i jego stabilność są bezpośrednio powiązane z jakością dźwięku odtwarzanego z sygnałów dźwiękowych przesyłanych głównie przez analogowe wyjście audio. Odtwarzacz SL-G700 jest wyposażony w dedykowany zasilacz analogowego wyjścia audio. To zasilacz impulsowy, który ogranicza wahania częstotliwości impulsów. W połączeniu ze standardowym obwodem zasilacza stabilizowanego gwarantuje ciągły dopływ napięcia przy niewielkich zakłóceniach. W dyskretnej strukturze obwodów nie występują żadne obwody scalone, a precyzyjna regulacja pozwala odpowiednio dostosować moc do używanych obwodów analogowych. Efektem wdrożenia tych rozwiązań jest wysoki stosunek sygnału do szumu i doskonała jakość odtwarzanego dźwięku — cecha charakterystyczna produktów marki Technics.

Wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy i obwód cyfrowo-analogowy w konfiguracji Dual Mono

Obwód cyfrowo-analogowy jest jednym z najważniejszych bloków obwodów, ponieważ odpowiada za odtwarzanie oryginalnego kształtu fali sygnału analogowego ze źródła cyfrowego, np. płyty CD. Przetworniki cyfrowo-analogowe (takie jak jeden z najlepszych na rynku model AK4497 firmy Asahi Kasei Microdevices), cechujące się wysokim stosunkiem sygnału do szumu i niewielkimi zniekształceniami, dla kanałów lewego i prawego są od siebie oddzielone. Zasilanie przetworników cyfrowo-analogowych jest (w zależności od zastosowania) podzielone na pięć odcinków i doprowadzane osobno. Zegar jest zasilany oryginalnym układem z baterią i gwarantuje bardzo wysoką dokładność konwersji cyfrowo-analogowej. Zastosowanie konfiguracji Dual Mono i układu asymetrycznego pozwoliło na wyeliminowanie wzajemnego oddziaływania kanałów lewego i prawego, a w dalszej kolejności na jeszcze lepsze odzwierciedlanie zapisanych na nośniku źródłowym obrazów dźwiękowych i przestrzeni dźwiękowej.

Wzmacniacz dyskretny

W przypadku analogowego wyjścia audio, za jakość dźwięku odpowiada obwód filtrujący znajdujący się za przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Obwód filtrujący w odtwarzaczu SL-G700 zamiast obwodu scalonego wzmacniacza zawiera wzmacniacz o konfiguracji dyskretnej. Zastosowanie tranzystorów niskoszumowych i rezystorów cienkowarstwowych umożliwiło tłumienie szumów powstających w obwodach. Dodanie funkcji dostrajania, np. zwiększania prądu roboczego, poprawiło współczynnik odpowiedzi, stosunek sygnału do szumu i wskaźnik zniekształceń. Dzięki powyższym rozwiązaniom model SL-G700 wiernie odtwarza nawet najbardziej ukryte niuanse zapisane na nośniku źródłowym.

 

Generator zegarowy zasilany baterią

W kontekście przetwarzania cyfrowych sygnałów dźwiękowych duże znaczenie dla jakości dźwięku ma klasa zegara. Najlepszym źródłem zasilania dla delikatnych obwodów, takich jak obwód zegara w przetworniku cyfrowo-analogowym (DAC) czy obwód systemu audio, jest źródło całkowicie zabezpieczone przed wszelkimi zakłóceniami i wahaniami parametrów zasilania sieciowego. Technics może poszczycić się bogatym doświadczeniem w izolacji zasilania z wykorzystaniem baterii. Technologia ta umożliwia tworzenie ultraniskoszumowych cyfrowych interfejsów audio z uwzględnieniem przetworników cyfrowo-analogowych.
Co więcej, zegar systemu audio jest zasilany generatorem zegarowym, charakteryzującym się maksymalną eliminacją zjawiska jitteru. Zasilanie niskoszumowe i wysokiej jakości obwód zegara, zapewniają możliwie najwyższą czystość dźwięku.

Architektura cyfrowego izolowania szumów

Jeśli chodzi o przyłącza wejściowe USB, wzmacniacz posiada kondycjonery mocy, takie jak rezystory warstwowe, węglowe zapewniające skuteczną ochronę przed zakłóceniami magnetycznymi czy kondensatory z wysokiej jakości miką rubinową, które wyróżniają się doskonałymi parametrami elektrycznymi, takimi jak niskie straty dielektryczne, wysoka wytrzymałość napięciowa i stabilność temperatury.

Imponujący wskaźnik odtwarzalności dźwięku osiągnięto dzięki wprowadzeniu wielu środków zapobiegających szumom, np. podłączeniu kondensatora cienkowarstwowego typu low ESR (z niską zastępczą rezystancją szeregową) do źródła zasilania przyłącza sieci LAN czy wyizolowaniu transformatora impulsowego dla cyfrowych sygnałów wyjściowych.

Optymalnie aktywowany system obwodów

Optymalnie aktywowany system obwodów umożliwia obsługę wielu modułów cyfrowych (takich jak wyświetlacz i interfejsy analogowe/cyfrowe), które mają być zatrzymywane, aby zminimalizować szum generowany podczas odtwarzania muzyki.

Wysokiej jakości wyjście słuchawek

Zasadniczo analogowy sygnał wyjściowy (symetryczny/niesymetryczny) i sygnał wyjściowy słuchawek są generowane w tym samym obwodzie cyfrowo-analogowym. Odtwarzacz SL-G700 posiada specjalny obwód cyfrowo-analogowy, który jest niezależny od obwodu wyjścia analogowego. Obwód ten odpowiada za przetwarzanie dźwięku zapisanego na nośniku źródłowym w układzie LSI z wykorzystaniem Mechanizmu JENO (do eliminacji jitteru i optymalizacji kształtowania szumu). Całkowite rozdzielenie wyjścia analogowego od wyjścia słuchawek wyeliminowało wzajemne oddziaływanie obu wspomnianych obwodów, z których każdy pełni inną funkcję. Oba obwody wyposażono ponadto w funkcję dostrajania sygnałów dźwiękowych. Dzięki temu wyjścia te gwarantują maksymalne parametry użytkowe.

Odtwarzacz SL-G700 jest również wyposażony w system optymalizacji obsługi, który po podłączeniu słuchawek automatycznie uruchamia Mechanizm JENO. Eliminuje to niekorzystny wpływ wyjścia analogowego na jakość dźwięku, gdy słuchawki są niepodłączone.

Wzmacniacz słuchawek klasy AA wykorzystuje osobne obwody do wzmacniania napięcia i prądu sygnałów dźwiękowych. Jeden wysokiej klasy wzmacniacz zwiększa napięcie, a drugi, o wysokiej obciążalności prądowej — zwiększa natężenie prądu. Dzięki nim możliwa jest niezwykle precyzyjna konwersja sygnału wyjściowego modulacji szerokości impulsów generowanego przez Mechanizm JENO na sygnał analogowy. Po uzyskaniu optymalnego zasilania słuchawek przy szerokim zakresie impedancji obciążeniowej dźwięk odtwarzany w dużym zakresie częstotliwości jest w niewielkim stopniu zniekształcony.

Możliwość podłączenia większości obecnie dostępnych nośników dźwięku

Odtwarzanie z wykorzystaniem MQA

Odtwarzacz wyposażono w dekoder MQA. Po jego włączeniu możliwe jest dokładne dekodowanie plików MQA i płyt MQA oraz odtwarzanie z nich dźwięku.

Tryb SACD/CD

Odtwarzacz posiada specjalny tryb odtwarzania płyt SACD/CD. Po jego włączeniu wszystkie zasilacze, poza zasilaczami podłączonymi do bloków obwodów niezbędnych do odtwarzania płyt SACD/CD, zostają wyłączone, co dodatkowo podnosi jakość odczytywanego z nich dźwięku.

System DSD

System ten odpowiada za konwersję cyfrowo-analogową sygnałów DSD w formacie SACD bez konieczności przetwarzania ich na sygnały PCM, prezentując w ten sposób pełny potencjał sygnałów DSD.

Remastering w wysokiej rozdzielczości

W ramach procesu przetwarzania sygnałów cyfrowych oprócz zwiększania szerokości pasma i głębokości bitowej można konwertować muzykę zapisaną na płytach CD o jakości 44,1 kHz / 16 bit, a także dokonywać konwersji stratnej danych zapisanych np. w plikach MP3 na sygnały wysokiej rozdzielczości o parametrach do 192 kHz / 32 bit. W połączeniu z najnowocześniejszym sprzętem nagłaśniającym znajome utwory zyskują bogatsze brzmienie, a ich wyższa jakość pozwala na nowo je odkryć i doświadczyć niespotykanych wcześniej emocji.

Obsługa szerokiej gamy nośników muzyki i możliwość ich podłączania

Odtwarzacz SL-G700 obsługuje łączność Bluetooth, Wi-Fi oraz Apple AirPlay wraz z jej rozbudowanymi funkcjami łączności bezprzewodowej. Za jego pośrednictwem można również korzystać z serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy TIDAL, i słuchać radia internetowego. Posiada on rozmaite funkcje, np. Google Chromecast i Asystent Google*.

* Głośnik aktywowany usługą Google Voice musi być podłączony do tej samej sieci.

Wysokiej jakości charakterystyczna dla Technics stylistyka

Czterostopniowa konstrukcja

Cyfrowy odtwarzacz muzyki posiada wiele obwodów, takich jak: obwód zasilacza impulsowego, przez które przepływają duże ilości energii; obwód interfejsów cyfrowych, który odpowiada za przesyłanie sygnałów wysokiej częstotliwości; oraz obwody analogowe.

W modelu SL-G700 zastosowano czterostopniową konstrukcję, a pomiędzy blokami obwodów zainstalowano ścianki działowe dostosowane do obsługiwanego poziomu sygnału i typu obwodu.

Eliminuje ona zakłócenia pomiędzy blokami obwodów i umożliwia osiągnięcie wyrazistego dźwięku. Ze względu na taką konstrukcję sztywna podstawa montażowa tłumi drgania elementów elektrycznych, co pozwala utrzymać jakość dźwięku na stałym poziomie.

Mechanizm napędowy o imponującej sztywności

Jakość dźwięku odtwarzanego z płyty winylowej zależy od dokładności odczytu. Mechanizm napędu płyty CD jest zbudowany z trzech podstaw, które zapewniają precyzyjne odtwarzanie dźwięku i zapobiegają drganiom pochodzącym z zewnątrz. Co więcej, odtwarzacz SL-G700 posiada stabilną, aluminiową szufladkę na płytę, wykonaną metodą odlewania kokilowego, której konstrukcja tłumi drgania zewnętrzne i zapewnia najwyższą dokładność odtwarzania.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj