TECHNICS SL1500C

TECHNICS SL1500C
Firma Technics przedstawiła nowy gramofon z napędem bezpośrednim, klasy Premium – model SL1500C.
  • Wyjątkowa stabilizacja obrotów talerza dzięki zastosowaniu bezrdzeniowego silnika napędu bezpośredniego
  • Możliwość podłączenia wielu urządzeń za pośrednictwem zintegrowanego przedwzmacniacza Phono EQ
  • Lekka, prosta stylistyka z funkcjonalnymi elementami

Firma Technics przedstawiła nowy gramofon z napędem bezpośrednim, klasy Premium – model SL1500C. Wyróżnia się on typowym dla marki wysokiej jakości dźwiękiem i ma szereg oryginalnych rozwiązań technologicznych opracowanych przez Technics, takich jak: bezrdzeniowy silnik napędu bezpośredniego czy ramię o niezwykle wysokim stopniu czułości. Zintegrowany przedwzmacniacz Phono EQ ułatwia podłączanie różnych urządzeń zewnętrznych do odtwarzania płyt winylowych. Model SL-1500C jest ponadto wyposażony w wysokiej jakości wkładkę Ortofon 2M Red.

SL-1500C to kompletny system gramofonowy zaprojektowany z myślą o szerokim gronie odbiorców, w tym zagorzałych melomanów i kolekcjonerów płyt.

Najlepsza dostępna technologia odpowiedzialna za jakość dźwięku

Bezrdzeniowy silnik bezpośredniego napędu talerza gwarantujący stabilne obroty

Najwyższej jakości dźwięk, za który odpowiada znakomity stosunek sygnału do szumu, i wysoka dokładność obrotów systemu napędu bezpośredniego stosowanego w gramofonach Technics, przekonały do siebie wielu audiofilów na całym świecie. Model SL-1500C cechuje się takimi samymi znakomitymi parametrami, jakie wyróżniają pozostałe najwyższej klasy gramofony Technics. Wyposażono go w bezrdzeniowy silnik napędu bezpośredniego z jednym wirnikiem i stojanem, który nie posiada rdzenia i w którym nie występuje zjawisko zacinania. Dodatkowo maksymalnie zwiększono siłę magnetyczną wytwarzaną przez magnesy wirnika oraz zoptymalizowano odstęp między stojanem a tymi magnesami. To wszystko pozwoliło na uzyskanie wysokiego momentu obrotowego, porównywalnego z tym, który posiada model SL-1200MK5. Oprócz tego parametry sterownika silnika dostosowano do masy talerza. W efekcie gramofon SL-1500C oferuje wysoką dokładność obrotów i znakomite właściwości użytkowe, a jego części nie wymagają wymiany ani konserwacji. Układ napędu bezpośredniego jest niezwykle trwały i niezawodny.

Zintegrowany przedwzmacniacz Phono EQ do podłączania urządzeń zewnętrznych

Model SL-1500C wyposażono w przedwzmacniacz Phono EQ kompatybilny
z wkładkami MM, za pomocą którego do gramofonu można podłączyć urządzenia audio nieposiadające przyłączy wejściowych fono. W celu ograniczenia szumów zasilacz przedwzmacniacza oddzielono od zasilacza silnika i obwodów sterowania. Konstrukcja osłony dodatkowo tłumi szumy dochodzące z zewnątrz. W rezultacie możliwe jest wzmacnianie sygnałów cechujących się niezwykle wysokim stopniem czystości. Korzystając z gramofonu SL-1500C i posiadanego sprzętu nagłaśniającego, możesz delektować się wysokiej jakości dźwiękami odtwarzanymi z płyt winylowych.

Prosta, wyrafinowana stylistyka z funkcjonalnymi elementami

Mimo że gramofon SL-1500C nie ma żadnych niepotrzebnych dodatków, jego użytkowanie, podobnie jak innych produktów marki Technics, jest niezwykle komfortowe. Atrakcyjny wygląd gwarantuje, że muzyka z płyt będzie odtwarzana w rytm Twojego serca.

Dokładne obracanie talerza i prowadzenie igły w celu wiernego odtwarzania dźwięku

Precyzyjne sterowanie silnikiem

W układzie napędu bezpośredniego silnik jest podłączony bezpośrednio do talerza, dzięki czemu prędkość obrotowa silnika dostosowuje się do prędkości obrotowej odtwarzanej płyty. Z tego względu, aby zapewnić stabilność odtwarzania, niezwykle istotna jest kontrola prędkości obrotowej silnika. W modelu SL-1500C zastosowano najnowszą technologię sterowania silnikami, którą opracowano w oparciu
o udoskonalone płyty Blu-ray. W celu doprecyzowania pomiarów prędkości obrotowej talerza poprawiono konstrukcję cewki FG zamkniętego układu wykrywania FG.

Niezwykle czułe ramię zapewniające dokładne odczytywanie sygnałów zapisanych w rowkach płyt

Ramię gramofonu, które odpowiada za dokładne odczytywanie sygnałów przez igłę, jest wyważone statycznie i ma kształt litery „S”, co stanowi kolejny  typowym element gramofonów Technics. Rurkę ramienia wykonano z lekkiego, lecz niezwykle wytrzymałego aluminium. Część nośna konstrukcji wsporczej, na której zawieszone jest ramię, składa się z obudowy poddanej obróbce skrawaniem oraz wysoce precyzyjnego łożyska, które gwarantuje wysoki poziom czułości od razu po załączeniu gramofonu.

Dwuwarstwowy talerz o lepszym tłumieniu drgań

Talerz, na którym umieszczana jest płyta winylowa, zbudowano z dwóch warstw
i gumy pokrywającej całą powierzchnię tylną, wygłuszającej wszystkie niepożądane drgania rezonansowe występujące na aluminiowym talerzu odlanym metodą kokilową. Niezwykła wytrzymałość i zdolność tłumienia drgań uniemożliwiają przekazywanie szkodliwych drgań na płytę i jakiekolwiek zakłócenia dźwięku.

Solidna obudowa i tłumik drgań — dodatkowe zabezpieczenia przed drganiami

Na podstawie — najważniejszym elemencie eliminującym drgania zewnętrzne — zamontowane są rozwiązania technologiczne odpowiedzialne za wysoką jakość dźwięku, które udoskonalano wraz z rozwojem kolejnych modeli gramofonów. Odlana metodą kokilową podstawa jest na sztywno zintegrowana ze specjalnym materiałem dwuwarstwowym, stanowiącym połączenie tworzywa ABS i włókna szklanego. Kombinacja tego materiału i metalowej podstawy zwiększa sztywność
i stopień tłumienia drgań solidnej obudowy. Ponadto zapewnia wierne odtwarzanie dźwięków.

Tłumik drgań jest zbudowany ze sprężyny i elementów gumowych. Gwarantuje on nie tylko nadzwyczajną jakość dźwięku i doskonałą odporność na piski, ale również efektywnie eliminuje drgania zewnętrzne towarzyszące wysokim poziomom głośności.

Wyjątkowy komfort obsługi — większa satysfakcja ze słuchania muzyki

Wkładka Ortofon 2M Red

Wkładka Ortofon 2M Red jest mocowana w uniwersalnym uchwycie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pierwszą płytę możesz odsłuchać od razu po nabyciu gramofonu. Poprzez zastosowanie funkcji regulacji wysokości ramienia w zakresie 6 mm można również używać innych wkładek. Dodatkowy obciążnik pozwala na umieszczenie wkładki ważącej (razem z uchwytem) od 14,3 do 25,1 g.

Funkcja automatycznego podnoszenia minimalizująca zużycie płyt i igły

Gdy ramię dochodzi do końca płyty, funkcja automatycznego podnoszenia unosi je. Zapobiega to niepotrzebnemu zużyciu zarówno Twoich wartościowych płyt, jak i igły oraz zwiększa ogólny komfort użytkowania gramofonu.

* Funkcję tę można wyłączyć.

Więcej informacji można uzyskać na stronie technics.com, a także na profilu technics.global (Facebook) i kanale @technics (Twitter).
Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj