THE BEATLES: SUKCES W STREAMINGU

THE BEATLES: SUKCES W STREAMINGU
W Wigilię Bożego Narodzenia muzyka zespołu The Beatles trafiła do największych serwisów streamingowych. Słuchacze rzucili się na nią jak łysi na peruki

Po latach bojkotu do serwisów streamingowych trafiło ostatecznie 13 albumów Fab Four. Kanon. Od 24 grudnia są one dostępne w takich portalach, jak Amazon Prime, Apple Music, Deezer, Spotify, Rhapsody, Google Play, Groove, Tidal i Slacker.

Pierwsze efekty? Pełen sukces. Zaledwie w trzy dni od publikacji płyt, użytkownicy Spotify odtworzyli utwory The Beatles aż 70 mln razy. Najchętniej słuchanym kawałkiem okazał się „Come Together”, który miał w tym czasie 2,3 mln streamów.

Jak poinformował Daniel Ek, szef Spotify, aż 65 procent słuchaczy The Beatles to ludzie poniżej 34. roku życia. On sam ma dopiero 32 lata. Jest Szwedem. Jego babcia lubiła jazz, dziadek był śpiewakiem operowym. Przyznaje, że jedyne, co w jego młodości łączyło całą rodzinę – matkę, ojca, babcie, dziadków, wujów, ciotki i kuzynki – była muzyka The Beatlesów.

Daniel, naprawdę było aż tak źle?

foto: „Beatles and George Martin in studio 1966” autorstwa Capitol Records. Licencja Domena publiczna na podstawie Wikimedia Commons
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj