THOM YORKE: TOMORROWS MODERN BOXES

THOM YORKE: TOMORROWS MODERN BOXES
Swoją nową solową płytę lider Radiohead dystrybuuje poprzez BitTorrent. Sensacja?

Muzyczny świat wydaje się zaszokowany faktem, iż znany muzyk posłużył się narzędziem, które jest postrzegane jako pirackie, ale – jak zwykle – więcej w tym hipokryzji niż prawdziwego oburzenia.

Wielu uważa, że Yorke swoją decyzją nobilituje system, który – zdaniem przedstawicieli branży fonograficznej – rozkłada biznes muzyczny, inni natomiast zwracają uwagę, że artysta po prostu skutecznie wykorzystuje dla swoich celów znakomitą technologię ułatwiającą bezpośrednie docieranie do odbiorców.

I pokazuje, że zamiast obrażać się na rzeczywistość, co jest dość typowe dla biznesu płytowego, wypinać na nowe rozwiązania, tracić szanse i dalej łupić klientów poprzez irytujący system ukrytych podatków (np. opłata reprograficzna), lepiej wpasować się do istniejących warunków i skupić na robieniu dobrej muzyki, a nie odgrywaniu roli wiecznie gwałconej ofiary.

Yorke, wypuszczając swój album poprzez BitTorrent, skorzystał z nowej opcji BitTorrent Bundle, pozwalającej na sprzedawanie muzyki m.in. w połączeniu z innymi ofertami. Płyta w tym pakiecie kosztuje 6 dolarów, za darmo można ściągnąć wideo i singiel.

Płyta do kupienia tutaj.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj