TIDAL x ANDROID x MQA

TIDAL x ANDROID x MQA
TIDAL wypuścił aktualizację dla urządzeń z systemem Android, która umożliwi użytkownikom dostęp do treści audio w jakości Master Quality Authenticated.

Od dzisiaj za pomocą Sklepu Google Play można pobrać aktualizację, dzięki której użytkownicy TIDAL HiFi otrzymają możliwość słuchania muzyki w jakości Master na swoich urządzeniach mobilnych – jest to obecnie najwyższa jakość muzyki dostępna w streamingu.

Globalny serwis muzyczny po raz pierwszy poinformował o swoim partnerstwie z MQA w styczniu 2017 roku w Las Vegas podczas konferencji technologicznej CES, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z nowymi technologiami. TIDAL wprowadził wtedy technologię MQA do swojej aplikacji desktopowej, a korzystać z niej mogli użytkownicy posiadający subskrypcję TIDAL HiFi. Technologia ta zapisuje i dostarcza oryginalny studyjny dźwięk w najwyższej jakości w wystarczająco małym pliku, umożliwiając zastosowanie jej w streamingu.

 

Jakość Master będzie teraz dostępna również na smartfonach. Coraz więcej użytkowników słucha muzyki na swoich urządzeniach mobilnych, dlatego też aktualizacja jest kolejnym etapem naturalnego rozwoju TIDAL.

„Wiemy, że większość fanów muzyki słucha jej na swoich telefonach. Według nas każdy powinien mieć dostęp do najwyższej jakości dźwięku, bez względu na to, gdzie jest. Cieszymy się, że dzięki współpracy z TIDAL technologia MQA będzie dostępna dla użytkowników smartfonów” – mówi Mike Jbara, CEO MQA. „To duży postęp dla audiofilów oraz użytkowników TIDAL HiFi. Wraz z rozwojem naszej platformy rozszerzamy naszą współpracę z MQA, co umacnia naszą pozycję jako lidera w segmencie High-Fidelity audio” – dodaje Lior Tibon, COO TIDAL.

MQA współpracuje z trzema globalnymi wytwórniami fonograficznymi oraz niezależnymi wytwórniami. Katalog treści w jakości Master cały czas rośnie, obejmując nowe pozycje i nagrania.

TIDAL to międzynarodowa platforma muzyczno-rozrywkowa należąca do artystów, która zapewnia artystom i fanom wyjątkowe, oryginalne i ekskluzywne wydarzenia. Dostępna w 53 krajach usługa streamingowa zawiera ponad 60 milionów utworów i 244 000 wysokiej jakości filmów w katalogu z tysiącami specjalistycznych list odtwarzania i odkrywania wykonawców za pośrednictwem TIDAL Rising. TIDAL dostępny w wersjach Premium i HiFi – w tym nagrania Master Quality Authenticated (MQA).

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.tidal.com/pl.

Facebook: https://www.facebook.com/TIDALPolska/

Instagram: https://www.instagram.com/tidal_polska/

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj