TONSIL CALIPSO 40

TONSIL CALIPSO 40
Tonsil, polski producent sprzętu audio wprowadza na rynek kolumny CALIPSO 40. Jak zapowiada producent to początek całkowicie nowej serii obejmującej docelowo 5 zestawów.

Kolumny Tonsil CALIPSO 40 zostały zaprojektowane tak, by spełnić wymogi wymagających słuchaczy, to za sprawą całkowicie nowych konstrukcji głośników niskotonowych oraz średnio i wysokotonowego. Na pochwałę z pewnością zasługuje wygląd zestawu, nawiązujący do światowych trendów, jest on pewnym uzupełnieniem oferty Tonsil. Konstrukcje głośników nisko- i średniotonowego oparto o nowe kosze aluminiowe, które zostały wykonane metodą wtrysku odpowiednio dobranego stopu Al. Głośnik niskotonowy posiada zawieszenie, które wykonane zostało ze specjalnie dobranej mieszanki gumowej. Co ciekawe, w tym głośniku membrana została wykonana z nowej mieszanki celulozowej, a także została pokryta masą uszczelniająco-tłumiącą. Nowością w głośniku niskotonowym jest również obwód magnetyczny, który zapewnia linearne wychylenie układu drgającego przy znikomych zniekształceniach drugiej harmonicznej. Warto wspomnieć, że inżynierowie Tonsil skonstruowali od podstaw głośnik średniotonowy. Membrana, tak jak w przypadku głośnika niskotonowego została również wykonana z nowej mieszanki celulozowej, a także została pokryta masą uszczelniająco-tłumiącą. Głośnik wysokotonowy jest oparty na miękko zawieszonej kopułce tytanowej oraz posiada nowy obwód magnetyczny.

To nowatorskie podejście do konstrukcji obudowy, a także optymalne zaprojektowanie zwrotnicy pozwala w pełni wykorzystywać bardzo dobre parametry nowych głośników. Calipso 40 jak inne modele Tonsil w całości produkowane są we Wrześni.

Szybki, naturalny bas
Tonsil CALIPSO 40 oferuje bardzo szybki, naturalny bas, który nie posiada dodatkowego wybrzmienia. W połączeniu z torem średniotonowym i wysokotonowym oferuje doskonałą scenę akustyczną zestawu, która odtwarza każdy subtelny szczegół.

Wejście w nowoczesność
Kolumny Tonsil CALIPSO 40 oferują całkowicie nowy design. Jest to połączenie nowoczesności z zachowaniem klasycznych, eleganckich linii. Producent planuje w przyszłości wprowadzenie także 5 innych modeli tej serii, m.in. modeli podstawkowych w wersji pasywnej jak i aktywnej. Będzie to pierwszy w historii producenta model wyposażony we wzmacniacz oraz oferujący między innymi łączność Bluetooth.

Ceny i dostępność
Pierwsze kolumny CALIPSO 40 dostępne na rynku, wykończone są lakierem w połysku w 3 wersjach kolorystycznych. Jednolicie czarne oraz dwukolorowe czyli boki w kolorze czerwonym lub białym, a pozostałe elementy czarne. W niedalekiej przyszłości CALIPSO 40 również dostępny będzie w wersji całkowicie białej oraz w fornirze. Cena detaliczna wersji lakierowanej wynosi 2499zł/szt.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj