TONSIL CALIPSO 40

TONSIL CALIPSO 40
Tonsil na tegorocznym Audio Video Show zaprezentuje całkowicie nowy zestaw CALIPSO 40 w cenie ok. 4 tys. zł za parę.

Model CALIPSO 40 to początek całkowicie nowej serii obejmującej docelowo 5 zestawów.

Kolumny wykorzystują całkowicie nowe głośniki nisko-, średnio- i wysokotonowe. Konstrukcje głośników nisko- i średniotonowego oparto na nowych kloszach aluminiowych, które zostały wykonane metodą wtrysku odpowiednio dobranego stopu Al.

Głośnik niskotonowy posiada zawieszenie, które wykonane zostało ze specjalnie dobranej mieszanki gumowej. Co ciekawe, w tym głośniku membrana została wykonana z nowej mieszanki celulozowej, a także została pokryta masą uszczelniająco-tłumiącą.

Nowością w głośniku niskotonowym jest również obwód magnetyczny, który zapewnia linearne wychylenie układu drgającego przy znikomych zniekształceniach drugiej harmonicznej.

Warto wspomnieć, że inżynierowie Tonsil skonstruowali od podstaw głośnik średniotonowy. Membrana, tak jak w przypadku głośnika niskotonowego została również wykonana z nowej mieszanki celulozowej, a także została pokryta masą uszczelniająco-tłumiącą. Głośnik wysokotonowy jest oparty na miękko zawieszonej kopułce tytanowej oraz posiada nowy obwód magnetyczny.

To nowatorskie podejście do konstrukcji obudowy, a także optymalne zaprojektowanie zwrotnicy pozwala w pełni wykorzystywać parametry nowych głośników.

Tonsil CALIPSO 40 oferuje bardzo szybki, naturalny bas, który nie posiada dodatkowego wybrzmienia. W połączeniu z torem średniotonowym i wysokotonowym rusyje doskonałą scenę akustyczną.

Kolumny Tonsil CALIPSO 40 mają całkowicie nowy design. Jest to połączenie nowoczesności z zachowaniem klasycznych, eleganckich linii. Producent planuje w przyszłości wprowadzenie także 5 innych modeli tej serii, m.in. modeli podstawkowych w wersji pasywnej jak i aktywnej. Będzie to pierwszy w historii producenta model wyposażony w wzmacniacz oraz oferujący między innymi łączność Bluetooth.

Nowe kolumny Tonsil będą dostępne na rynku pod koniec tego roku. Ich szacowana cena detaliczna będzie oscylować w granicy 4 tysięcy złotych za parę.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj