TOP 10: NAJPIĘKNIEJSZE GRAMOFONY ŚWIATA

TOP 10: NAJPIĘKNIEJSZE GRAMOFONY ŚWIATA
Niezwykłe kształty, cytaty z tradycji, luksusowe wykończenie, oryginalne wzornictwo, ale przede wszystkim wrażenia artystyczne - oto cechy, które zadecydowały o miejscu wśród 10 najpiękniejszych gramofonów świata


Szwedzki gramofon Nordic Concept Reference to charakterystyczny skandynawski dizajn, zasilanie bateryjne i przedwzmacniacz Vitusa (w opcji).  Cena z preampem – 15,5 tys. dolarów. Gdyby IKEA wzięła się za produkcję tego pięknego sprzętu na pewno byłoby taniej. Szczegóły – tutaj.


Amazon Audio Referenz. Napęd z baterii (jedno ładowanie wystarczy na odtworzenie 180 płyt), zaawansowana technologia, doborowe materiały i czysty, kliniczny styl. Jak przystało na sprzęt produkowany w Niemczech. Cena – 13 tys. dolarów. Detale – tutaj

Avid Acutus Gold. Silnik ma moc 10 razy większą niż silnik w normalnym gramofonie, ale to dlatego, że sam talerz waży 10 kilogramów. Jeśli wytargujesz cenę poniżej 40 tys. złotych, zastanów się, czy nie warto przejść do handlu. Więcej – tutaj.

Bergmann Sindre. Duńskie wzornictwo, kompozyty, własne oryginalne rozwiązania. W sumie Skandynawowie wycenili swoją robotę na 20 tys. dolarów. Szczegółowo o powodach tej wysokiej ceny – tutaj.


Continuum Caliburn Audio Labs. Australijski gramofon, który uznawany jest za najlepszy na świecie. Również – z powodu swojego lekko wintydżowego wizerunku – nawiązującego do lat 50. ubiegłego wieku. Cena – 150 tys. dolarów. Strona producenta – tutaj.


DaVinci AAS Gabriel. 100 kilogramów za 80 tys. dolarów. Zadziwia bardziej niż Bentley w garażu czy Anja Rubik topless. Zwłaszcza w kolorze Ferrari. Więcej – tutaj.
Bauer Audio DPS 2. Stosunkowo niedrogi, bo kosztujący trochę ponad 4 tys. euro, niemiecki gramofon o bardzo klasycznym kształcie i nowoczesnej architekturze. Przepiękne proporcje i wrażenie lekkości. Mimo solidnej jednak budowy. Więcej – tutaj.


Luxman PD 171. Zeszłoroczna premiera tego gramofonu, pierwszego po 28 latach przerwy, wzbudziła małą sensację – sprzęt uwiódł tradycyjnym wyglądem i pierwszorzędnym wykończeniem. Cena – ponad 6 tys. dolarów nikogo nie wzburzyła i nie zaskoczyła. Więcej – tutaj

Onedof. Ponad 100 tys. dolarów, złote wykończenie i kosmiczna inżynieria. Ale to nie powinno zaskakiwać, bo konstruktor ma doświadczenie w przemyśle aeronautycznym. Więcej – tutaj.


Vyger Baltic M. Imponujący projekt firmy założonej przez pana o nazwisku Viola, Giuseppe Viola. Gramofon o futurystycznych kształtach razem z ramieniem SME 312 kosztuje ok. 8 tys. dolarów. Wizytówka – tutaj.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj