TRIGON x EIC

TRIGON x EIC
Firma EIC rozpoczyna dystrybucję w Polsce sprzętu audio niemieckiej marki Trigon

Trigon Electronics GmbH powstał w 1996 roku kiedy to dwaj założyciele, Ralf Kolmsee i Rainer Reddemann, realizują swoje marzenie: tworząc trwałe, świetnie zaprojektowane i stosunkowo niedrogie produkty, które nie są budowane pod wpływem krótkoterminowych trendów, ale raczej osiągają swoją jakość i wartość poprzez ciągły rozwój i doskonalenie.

Na pierwszy rzut ucha słychać, że komponenty audio firmy Trigon mają wyjątkowe  właściwości dźwiękowe. Natomiast prosta elegancja uspokaja oko, dzięki czemu ucho może w pełni skoncentrować się na zaletach brzmieniowych. By to osiągnąć konstruktorzy używają, w miejscach krytycznych ze względów na jakość dźwięku, wyłącznie wybranych, indywidualnie mierzonych komponentów najwyższej jakości. Wysoka jakość wykonania sprawia, że ​​każdy produkt Trigon jest niepowtarzalny. Rezultatem są komponenty audio „Made in Germany”, które pod każdym względem spełniają najwyższe standardy i jednocześnie nie pozostają nieosiągalnym marzeniem.

W aktualnej ofercie znajdują się produkty w trzech liniach: Premium, Exxceed, Exxact a ofertę uzupełniają przedwzmacniacze gramofonowe z zewnętrznym zasilaniem a nawet z zasilaniem akumulatorowym.

Linia Premium to trzy urządzenia: przedwzmacniacz „Dialog”, monofoniczna końcówka mocy „Monolog” i wzmacniacz zintegrowany „Epilog”. Cechą charakterystyczną linii jest modułowa budowa, która pozwala na swobodną konfigurację urządzenia.

Linia Exxceed to nowoczesne produkty z rozbudowanym sterowaniem z wielokolorowego ekranu lub, w przypadku serwera aplikacji Roon Remote. W linii znajduje się: wzmacniacz zintegrowany, odtwarzacz CD i wspomniany wcześniej serwis.

Linia Exxact składa się z dwóch urządzeń: Exxact Integrated i Exxact CD. Oba urządzenia są produkowane w Niemczech. Konstruktorzy zadbali o jak najlepszą izolację elektroniki przed zakłóceniami eletromagnetycznymi (EMI) co zaowocowało wysokiej klasy bardzo szczegółowym dźwiękiem.

Jednym z ciekawszych urządzeń będących w ofercie firmy Trigon jest system kompletny o nazwie Trinity. W jego skład wchodzi: serwer (kopiowanie na zewnętrzne urządzenie USB) / odtwarzacz CD / streamer. Możliwy jest także niemal nieograniczony wybór kolorów podświetlania gałki.

W ofercie firmy znajdują się trzy bardzo dobre przedwzmacniacze gramofonowe: Advance (posiadający wbudowane zasilanie akumulatorowe), oraz Vanguard II i Vanguard III, które mogą współpracować z opcjonalnym akumulatorem Volcano III. W ofercie znajduje się także wzmacniacz słuchawkowy Exxpert.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj