TRIO FIDELIO

TRIO FIDELIO
Nowe urządzenia i bezprzewodowa platforma AV od Philips Fidelio

Philips Sound prezentuje trzy nowe urządzenia, które wejdą w skład wielokanałowej platformy audio-wideo Philips Fidelio. Soundbar, subwoofer oraz głośnik satelitarny oferują najwyższej jakości dźwięk bezprzewodowy, a także wyróżniają się spójnym wzornictwem z wykorzystaniem materiałów dotychczas zarezerwowanych dla produktów klasy premium. Nowe urządzenia będą dostępne w Polsce od czerwca 2022 roku.

Bezprzewodowy system Philips Fidelio jest platformą AV opartą na technologii DTS Play-Fi, która pozwala łatwo i szybko połączyć ze sobą urządzenia znajdujące się w różnych pomieszczeniach, jak np. telewizory, głośniki przenośne i stacjonarne czy soundbary, oraz przesyłać między nimi dźwięk najwyższej jakości. Platforma Philips Fidelio jest sterowana z aplikacji mobilnej i daje użytkownikom możliwość parowania urządzeń ze sobą dla pełnego stereo, podłączenia subwoofera do soundbaru czy też połączenia wielu sprzętów w cały system audio-wideo wykraczający poza możliwości kina domowego.

Pierwszymi produktami, które będą tworzyć wspomnianą platformę, są soundbar Philips Fidelio FB1, subwoofer Philips Fidelio FW1 oraz głośnik satelitarny Philips Fidelio FS1. Nowe urządzenia pracują w inteligentnym ekosystemie, w którym wykrywają połączenie z innymi sprzętami. W ten sposób łatwo sparujemy soundbar z subwooferem lub dodamy do nich głośnik satelitarny w roli kanału tylnego, a także rozbudujemy zestaw o kolejny głośnik dla pełnego brzmienia stereo. Wszystkie urządzenia komunikują się ze sobą, automatycznie dostosowując parametry odtwarzanego dźwięku, aby zapewniać jego najlepszą jakość i pełen wrażeń odsłuch.

Soundbar Philips Fidelio FB1: przestrzenny i wciągający dźwięk

Philips Fidelio FB1 to niskoprofilowy, smukły soundbar 7.1.2 zaprojektowany tak, aby komponować się z minimalistycznymi i pozbawionymi widocznej ramki telewizorami klasy premium. Urządzenie wyposażono w 15 głośników o łącznej mocy 310 W (RMS), które zapewniają potężny, wypełniający pomieszczenie i prawdziwie przestrzenny dźwięk.

Sekcje odpowiedzialne za dźwięk z lewego, prawego i centralnego kanału znajdują się w oddzielnych, niezależnych od siebie obudowach, co pozwala zminimalizować ewentualne zakłócenia i zniekształcenia wynikające z przenikania sygnału pomiędzy kanałami, dając w ten sposób wyjątkowo czyste i klarowne brzmienie. Dla każdego kanału przewidziano dwa głośniki średniotonowe rozmieszczone symetrycznie po obu stronach głośnika wysokotonowego w klasycznym układzie D’Appolito, co zapewnia najlepsze zrównoważenie tonalne dźwięku. Na obu końcach soundbara znajdują się głośniki odtwarzające dźwięk na boki, aby lepiej rozprowadzić go po pomieszczeniu i uzyskać prawdziwie przestrzenne brzmienie. Soundbar posiada również dwa głośniki zamontowane ku górze oraz 2 wbudowane subwoofery, a całość współpracuje w technologii Dolby Atmos.

Znakiem rozpoznawczym linii Philips Fidelio jest wysokiej jakości wykończenie z użyciem pozyskiwanej w zrównoważony sposób skóry Muirhead, która w tym przypadku pokrywa ukośnie ściętą krawędź, oraz metalowej siateczki, co komponuje się stylistycznie z telewizorami Philips z półki premium.

Soundbar Philips Fidelio FB1 będzie dostępny od czerwca w cenie 3599 zł.

Bezprzewodowy subwoofer Philips Fidelio FW1: wysokiej jakości dźwięk i wykończenie

Bezprzewodowy subwoofer Philips Fidelio FW1 posiada duży, skierowany w dół 8-calowy głośnik niskotonowy uzupełniony dwiema bocznymi membranami pasywnymi. Całość uzupełnia potężny wzmacniacz o mocy 210 W (RMS) zapewniający głębokie i szczegółowe basy idealnie oddające głębię dźwięku podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Skóra Muirhead, drewno i szczotkowane aluminium wykorzystane do wykończenia urządzenia nadają mu eleganckiego wyglądu.

Subwoofer Philips Fidelio FW1 będzie dostępny od czerwca w cenie 2299 zł.

Bezprzewodowy głośnik Philips Fidelio FS1: design klasy premium

Głośnik Philips Fidelio FS1 jest wszechstronnym urządzeniem, które można używać na trzy sposoby: jako pojedynczy bezprzewodowy głośnik, sparować z drugim głośnikiem Philips Fidelio FS1 dla dźwięku stereo czy też jako głośnik satelitarny w systemie 7.1.4 z soundbarem Philips Fidelio FB1 i subwooferem Philips Fidelio FW1.

Philips Fidelio FS1 posiada grający do przodu głośnik wysokotonowy, zamontowany pod kątem i skierowany ku górze głośnik średniotonowy oraz skierowany w dół głośnik niskotonowy osadzony w oddzielnej obudowie. Basowe brzmienie pogłębiają dwie membrany pasywne. Urządzenie ma moc 60 W (RMS) i bez problemu poradzi sobie z wypełnieniem dźwiękiem średnich i większych pomieszczeń.

Wykończenie z wykorzystaniem skóry Muirhead i metalu wpisuje się w estetykę urządzeń premium. Dodatkowo głośnik Philips Fidelio FS1 posiada podświetlenie LED, które można zsynchronizować z systemem Ambilight w telewizorach Philips, aby wypełnić tym efektem cały pokój.

Bezprzewodowy głośnik Philips Fidelio FS1 będzie dostępny od września w cenie 1399 zł.

***

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj