MARANTZ NR1605

MARANTZ NR1605
Ultracienki sieciowy amplituner kina domowego

Eindhoven, 10 czerwca 2014 – Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, prezentuje nowy, ultracienki amplituner z wbudowanym Wi-Fi oraz Bluetooth, zaprojektowany z myślą o świadomych entuzjastach kina domowego. Śladami wielokrotnie nagradzanych poprzedników, nowy NR1605 oferuje taką samą jakość jak jego więksi bracia dostarczając niesamowitego dźwięku przestrzennego oraz najlepszego obrazu bez konieczności posiadania dużej ilości miejsca w szafce pod telewizorem. Najnowsza wersja przynosi ze sobą wbudowaną technologię Bluetooth oraz Wi-Fi, dzięki czemu możesz cieszyć się mediami cyfrowymi wszędzie tam gdzie są dostępne – bezprzewodowo.

Zaawansowane funkcje sieciowe

Podobnie jak jego poprzednik, NR1605 wyposażony jest w najbardziej zaawansowane funkcje sieciowe otwierając się na niemal nieograniczone źródła treści muzycznych. Wbudowana technologia AirPlay pozwala użytkownikom na odtwarzanie bezprzewodowo bibliotek muzycznych z iPhone’a, iPoda Touch oraz iPada. Dzięki nowo dodanej funkcjonalności Bluetooth integracja z urządzeniami z systemem Android, iUrządzeniami oraz laptopami jest teraz dziecinnie łatwa. Dzięki standardowi DLNA możesz również przesyłać muzykę strumieniowo z lokalnego urządzenia pamięci masowej (NAS), słuchać tysięcy internetowych stacji radiowych lub serwisów muzycznych takich jak Spotify Connect. Melomani mogą nawet korzystać z najnowszych formatów audio, takich jak Apple Lossless, Gapless (odtwarzania bez przerw), FLAC HD 192/24 lub formatu DSD idealnego dla odtwarzaczy SA-CD.

Doskonała jakość dźwięku dzięki wzmacniaczowi dyskretnemu

Obok możliwości transmisji strumieniowej, Marantz oferuje swoją słynną jakość dźwięku dzięki dyskretnej sekcji wzmacniacza. NR1605 posiada 7-kanałowy wzmacniacz o mocy 90W na kanał. Oprócz tego dekoduje dźwięk w formatach Dolby TrueHD oraz DTS-HD. Jego osiem wejść HDMI obsługuje wiele źródeł cyfrowych, więc ilość złącz jest wystarczająca, aby w łatwy sposób równocześnie podłączyć dekoder satelitarny, odtwarzacz Blu-Ray/DVD czy konsolę do gier. Co więcej, z pomocą Graficznego Interfejsu Użytkownika (GUI), Asystenta Konfiguracji oraz asystenta kalibracji Audyssey MultiEQ, konfiguracja jest bardzo prosta – nie ma więc potrzeby, aby zapoznawać się z instrukcją obsługi. Wystarczy zastosować się do instrukcji wyświetlanych na ekranie, wspieranych grafiką w wysokiej rozdzielczości. Amplituner posiada polskie menu ekranowe.

Android lub iOS

W celu zapewnienia całkowitej wygody, możesz również sterować amplitunerem NR1605 za pomocą urządzeń z systemem Android lub iOS dzięki aplikacji Marantz Remote App, która jest dedykowana zarówno dla smafonów, jak i tabletów. To wszystko przekłada się na łatwą obsługę, elegancki i smukły wygląd oraz potężne możliwości połączeniowe. NR1605 posiada dodatkowo wsparcie dla telewizji nowej generacji pozwalającej na wyświetlanie filmów w rozdzielczości 4k Ultra HD. Wraz z 4k oraz 3D pass-through NR1605 wspiera również skalowanie obrazu do 1080p i 4k, dzięki czemu jest gotowy na przyszłościowe rozwiązania. Ponadto, dzięki obsłudze wielu stref, przy użyciu dodatkowej pary głośników możesz wyprowadzić muzykę z głównego pokoju do pozostałych pomieszczeń, takich jak kuchnia czy sypialnia.

Inteligentny tryb ECO

Tak jak w przypadku wielu tegorocznych modeli, Marantz NR1605 posiada najnowszy, inteligentny tryb ECO, który znacznie zmniejsza zużycie energii, kiedy odbiornik używany jest do słuchania muzyki w tle lub na niskich poziomach głośności, które nie mają negatywnego wpływu na jakość dźwięku. W momencie kiedy wymagana jest większa moc podczas oglądania filmu lub słuchania głośniej ulubionej muzyki, NR1605 automatycznie przełącza się w tryb „pełnej mocy”. Inteligentny tryb ECO posiada trzy ustawienia: auto, włączony oraz wyłączony, więc to Ty decydujesz jakiego trybu używasz. NR1605 będzie dostępny w kolorze czarnym oraz srebrno-złotym od lipca 2014 r.

Ultracienki sieciowy amplituner NR1605 – najważniejsze funkcjonalności

• Wbudowane Wi-Fi oraz Bluetooth

• Tuner FM / AM

• Dolby TrueHD oraz DTS HD Master Audio

• 7-kanałowy dyskretny wzmacniacz, 90 W na kanał

• System kalibracji Audyssey MultiEQ

• Najnowsza wersja HDMI z rozdzielczością 4k 60Hz 4:4:4

• 7+1 wejście HDMI z przodu / 1 wyjście (4k 60Hz, 3D, ARC, Deep Color)

• Port USB

• Skalowanie HDMI 1080p, 4k 30Hz

• MP3, WAV, AAC, WMA, AIFF

• Strumieniowanie HD Audio: FLAC 192/24, DSD, ALAC

• Odtwarzanie Gapless (bez przerw)

• Wsparcie dla Spotify Connect* (* tam gdzie jest dostępne), Flickr, radia internetowego

• Asystent konfiguracji oraz zaawansowane GUI

• Aplikacja Marantz Remote App dla urządzeń z systemem iOS oraz Android

• Tryb ECO

• Menu ekranowe dostępne w języku polskim

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj