UNICO MUSIC SERVER

UNICO MUSIC SERVER


Kolejna audiofilska firma wchodzi na ścieżkę plikowego rozwoju

Gdy szkocki Linn ogłaszał zaprzestanie produkcji odtwarzaczy CD na rzecz streamerów, wielu ludzi pukało się w czoło. A jednak rację mieli chyba menedżerowie tej firmy, którzy niedawno ogłosili, że linia DS stanowi już 37 procent sprzedaży wszystkich urządzeń tej marki.

Tak zachęcające rezultaty przekonały wiele audiofilskich marek, zazwyczaj prowadzących bardzo konserwatywną politykę nowości, do inwestycji w serwery i centra muzyczne. Do Linna bardzo szybko dołączył Naim, a wkrótce w tym gronie będą m.in. Pathos Accoustic, Musical Fidelity i Unison Research.

Włoski producent w swoim projekcie zamierza połączyć cyfrowe zdobycze z doświadczeniem w wytwarzaniu tradycyjnych urządzeń, które przejawia się m.in. stosowaniem techniki lampowej. Ważący 18 kg UnicoMusicServer będzie więc zawierał dwie lampy ECC82/12AU7 oraz dwie ECC83/12AX7, napęd TEAC-a znany z wcześniej modeli UnicoCD i konwerter Wolfson Micro WM8740. Twardy dysk ma 750 GB pojemności, zaś dotykowy ekran 6,5-calową przekątną.

Martwi nas brak jakiegokolwiek pomysłu na projekt plastyczny tego urządzenia, które wygląda jak tani sarkofag. W porównaniu z niedawno zaprezentowanym serwerem Olive O6HD wydaje się siermiężny i pozbawiony jakiegokolwiek uroku. A przecież to Włoch…

Cena urządzenie nie jest jeszcze znana. Więcej na temat nowego przedsięwzięcia UR – tutaj

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj