UNISON RESEARCH SIMPLY 845

UNISON RESEARCH SIMPLY 845
Nowy wzmacniacz lampowy zbudowany w oparciu o żarzone triody 845 (42,5 tys. zł)

Nowy Simply 845 swoją konstrukcją nawiązuje do flagowego wzmacniacza zintegrowanego – modelu ABSOLUTE 845.

SIMPLY 845, podobnie jak ABSOLUTE 845, również wykorzystuje słynne bezpośrednio żarzone triody 845, lampy dobrze znane z niezwykłej trwałości i zapewniające doskonałe właściwości dźwiękowe.

Ogromną zaletą wzmacniaczy zintegrowanych jest posiadanie w jednej obudowie przedwzmacniacza i końcówki mocy. Pozwala to wyeliminować potrzebę stosowania drogich kabli połączeniowych, które nigdy nie są całkowicie neutralne dla odtwarzanego dźwięku. Warto zaznaczyć, że w nowej wersji Simply 845 zmniejszono jego gabaryty poprzez przeniesienie wszystkich pozłacanych złączy wejściowych i wyjściowych nowego typu, na tył wzmacniacza.

Transformator

Podobnie jak we wszystkich wzmacniaczach lampowych Unison Research, transformatory wyjściowe w Simply 845 są naszego autorstwa i zostały wykonane ręcznie, jeden po drugim.

Dobry transformator wyjściowy jest nie tylko rezultatem rygorystycznego projektu, ale także doboru materiałów umożliwiających bezproblemowe funkcjonowanie z oddziałującymi w nim intensywnymi polami magnetycznymi i elektrycznymi.

Simply 845 wykorzystuje bardzo cienkie izolatory z mylaru i polipropylenu, odpowiednie do maksymalnego ograniczenia pojemności pasożytniczej i rozproszenia strumieni magnetycznych, uzyskując w ten sposób rozszerzone pasmo przenoszenia i bardzo niski poziom zniekształceń harmonicznych.

Ponadto, zastosowany rdzeń ferromagnetyczny znacznie różni się od rdzeni powszechnie spotykanych w produktach audio i składa się ze stosu cienkich warstw specjalnego stopu żelaza i krzemu, wszystkie izolowane od siebie, których cząsteczki są zorientowane i unieruchomione w stabilny sposób ułatwiający liniowy przepływ sił pól magnetycznych.

Obwody

W Simply 845 obydwie sekcje audio, zarówno przedwzmacniacz, jak i końcówka mocy, pracują w czystej klasie A. Obwody przedwzmacniacza są zasilane przez stabilizowane zasilacze elektroniczne typu liniowego, zaprojektowane specjalnie w celu zminimalizowania zakłóceń sieciowych.

W obwodach elektronicznych wszystkie kondensatory, które obsługują sygnał audio, są antyindukcyjne, a zworniki są izolowane dielektrykami polipropylenowymi, co stanowi szczyt współczesnej technologii.

Zastosowane płytki obwodów drukowanych nie są typowymi układami przemysłowymi, różnią się tym, że mają podłoże z włókna szklanego i ścieżki z czystej miedzi elektrolitycznej oraz są trzykrotnie grubsze niż standardowe.

Potencjometr regulacji głośności odgrywa bardzo ważną rolę w wysokiej jakości dźwięku. Z tego powodu nasz wybór padł na słynny japoński moduł ALPS RK27.

Specyfikacja techniczna

Typ:                        Zintegrowany wzmacniacz lampowy

Lampy:                      2 x 845

4 x ECC 82 / 12AU7

Klasa:                      Klasa A

Topologia sekcji wyjściowej:  Single-ended

Maksymalna moc:           23W

Pasmo przenoszenia:        20Hz-50kHz, +0dB -1dB @ 12W

Poziom wzmocnienia:        14 dB

Impedancja wyjściowa:              6 omów

Impedancja wejściowa:              47k omów / 100 pF

Wejścia:                     4 x wejście liniowe

Wyjścia:                     1 Tape, 1 Subwoofer

Pobór energii:               300VA

Wymiary:                    37 cm x 26 cm x 57 cm ( S x W x G )

Waga:                      30,5 kg

Bezpieczniki główne:        5x 20mm – 6.3 AT 100V-120V, 5x 20mm – 3.15 AT 220V-240V

Firma Unison Research została założona w 1987 roku przez grupę zapalonych audiofilów pod przewodnictwem Giovanniego Marii Sacchetti. Urodzony w 1945 roku, Giovanni Maria Sacchetti już w młodym wieku poświęcił się studiowaniu i projektowaniu systemów hi-fi, łącząc swoje zainteresowanie elektroniką z pasją do muzyki, odziedziczoną po ojcu, wybitnym pianiście. Po ukończeniu studiów z zakresu elektroniki, poświęcił dwadzieścia pięć lat na nauczanie, jednocześnie projektując i rozwijając wzmacniacze dla Unison Research.

Pierwszym wzmacniaczem zintegrowanym, który zaprojektował dla Unison Research był TRIODE20. Jego następca, SIMPLY TWO, był kluczowym krokiem naprzód w historii firmy – ten legendarny wzmacniacz przyczynił się do osiągnięcia wielkiego międzynarodowego sukcesu przez Unison Research w stosunkowo krótkim czasie.

Nasze doświadczenie rosło przez lata, wraz z ciągle prowadzonymi badaniami nad wysoką wydajnością i najwyższymi standardami jakości. Doprowadziło to Unison Research zarówno do historycznych osiągnięć, jak i wielkiej wartości, jeśli chodzi o rozwój naszych produktów. Co najlepsze, osiągnęliśmy to dzięki całkowicie włoskiej operacji… od projektu do produkcji.

Unison Research jest obecnie uznawany za włoskiego lidera w produkcji wzmacniaczy lampowych i znajduje się w pierwszej dziesiątce w Europie.

www.unisonresearch.com

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj