VIFA OSLO

VIFA OSLO
Stylowy przenośny głośnik Bluetooth w wykonaniu duńskiej marki słynącej z produkcji komponentów dla wytwórców hi-endowych kolumn

Nowy głośnik firmy Vifa starannie odzwierciedla podstawowe wartości duńskiej marki – od wielu lat dostarczającej wysokiej jakości głośniki producentom kolumn głośnikowych klasy high-end. Język stylistyczny jest typowo skandynawski – przykuwa uwagę intrygującą, naturalną prostotą. Ale Oslo to znacznie więcej niż wizualna przyjemność. Projektanci i inżynierowie połączyli swoje siły, aby uzyskać imponujący, pełnowymiarowy dźwięk z tego wyjątkowego pod kątem akustycznym głośnika Bluetooth – przy jednoczesnym zachowaniu praktycznych rozmiarów.

„W przypadku Oslo wyzwaniem było stworzenie produktu, który zapewnia mocne, wierne odwzorowanie muzyki i jednocześnie cechuje się stonowanym, eleganckim wzornictwem, pasującym do dowolnego wnętrza. Ponieważ dzisiejsza muzyka stała się mobilna, potrzebowaliśmy zwinnego produktu, który możesz z łatwością przenosić w swoim domu. Dlatego zdecydowaliśmy się na proste, pionowe linie, które umożliwiły zachowanie niewielkich wymiarów podstawy. Dzięki temu Oslo zajmuje niewiele miejsca, a przy tym wciąż ma potencjał do pełnego odtwarzania muzyki przy imponującym poziomie głośności” – wyjaśnia Mikael Ankersen, szef projektantów.

Oslo jest unikatowym głośnikiem, dysponuje jednak tymi samymi cechami, co pozostałe modele Vify z cenionej serii Nordic. Materiały zostały starannie wybrane: specjalnie opracowane tekstylne pokrycie przygotowane przez firmę Kvadrat nadaje głośnikowi elegancki wygląd, a wytrzymała aluminiowa rama podkreśla ideę solidnego produktu klasy premium. Oslo dostępny jest w gamie ponadczasowych odcieni: Sunset Red, Sand Yellow, Ocean Blue, Ice Blue, Anthracite Grey i Pebble Grey. Dodatkowo dyskretnie wytłoczone logo i wyszywane przyciski, które stały się znakiem rozpoznawczym serii Nordic Vify, pozwalają modelowi Oslo dyskretnie wtopić się w dowolne otoczenie.

Oslo jest czwartym z kolei bezprzewodowym głośnikiem zaprezentowanym przez duńskiego producenta Vifa w okresie zaledwie trzech lat. Model ten opiera się na bogatym doświadczeniu i zaawansowanym rzemiośle firmy, której korzenie sięgają wczesnych lat 30. dwudziestego wieku. Dążenie do najwyższej jakości i zaawansowana wiedza techniczna zostały ponownie wykorzystane również w późniejszym okresie, kiedy produkty Vifa zaczęły przykuwać uwagę swoim wzornictwem i skandynawską elegancją. Bez kompromisu w przypadku jakości dźwięku, który na przestrzeni dekad stał się podstawową wartością marki Vifa.

Vifa Oslo dostępny jest w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design, a jego cena detaliczna wynosi 2199 zł.

Specyfikacja techniczna

 

Pasmo przenoszenia 55 Hz-18 kHz przy +/-3 dB
Przetworniki Pełnozakresowe 2 x 50 mm

Niskotonowe 2 x 65 mm

2 pasywne radiatory

Połączenia Bluetooth 4.0 aptX

Aux 3,5 mm mini-jack

NFC

Wymiary (S × W × G) 181 x 268 x 90 mm
Waga 2,4 kg
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj