VOGEL’S MOTIONMOUNT NEXT 7355

VOGEL’S MOTIONMOUNT NEXT 7355
Zdalnie sterowany uchwyt do telewizora z funkcją automatycznego obrotu. Będziesz widział nawet wtedy, kiedy ustawisz się tyłem, nie mówiąc już, że także bokiem i na skos.

MotionMount Next 7355 szybko i płynnie ustawia się w zdefiniowanej przez użytkownika pozycji, ułatwiając oglądanie telewizji z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, bez potrzeby wstawania z kanapy. Funkcjonalność konstrukcji zwiększają możliwość sterowania uchwytem z poziomu aplikacji oraz specjalny system zarządzania przewodami.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających użytkowników telewizorów, Vogel’s zaprojektował ścienny uchwyt z funkcją zdalnego sterowania jego poziomym ruchem. Ta dokładnie przemyślana konstrukcja umożliwia szybkie ustawienie telewizora w pozycji zdefiniowanej przez użytkownika, ułatwiając tym samym oglądanie telewizji z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, bez potrzeby wstawania, np. z kanapy.

Uchwyt wyposażony jest w specjalny silniczek – to dzięki niemu telewizor bardzo płynnie i cicho przesuwa się w przód i w tył oraz obraca się w stronę użytkownika w zakresie do 120 stopni w prawo lub w lewo. Domownicy mogą ustalać pozycję telewizora na trzy sposoby. Najszerszą funkcjonalność zapewnia bezpłatna aplikacja dostępna w App Store i Google Play, która pozwala m.in. zaprogramować 10 pozycji do oglądania. Aplikacja umożliwia również ręczne sterowania położeniem telewizora. Przesuwając palec po linii widocznej na ekranie smartfona lub tabletu użytkownik może zdalnie obracać telewizor. Trzecią opcją jest ręczne ustawienie telewizora w optymalnej pozycji i przypisanie jej do pilota zdalnego sterowania, np. od telewizora. Po włączeniu telewizora uchwyt automatycznie ustawi się we wcześniej zdefiniowanej pozycji. Automatyka działa także w drugą stronę – wyłączenie telewizora jest sygnałem do tego, aby Next 7355 łagodnie powrócił do wyjściowej pozycji.

 

Lista zalet uchwytu znacząco wykracza poza funkcję automatycznego ruchu. Next 7355 wyposażony jest w specjalny system pozwalający na wygodne ukrycie przewodów i kabel zasilania oraz ma wbudowane gniazdko. Kabel umożliwia podłączenie uchwytu do gniazdka zasilającego w ścianie, natomiast wbudowane gniazdko pozwala podłączyć telewizora bezpośrednio do uchwytu. Dzięki temu zestaw uchwyt/telewizor prezentuje się niezwykle estetycznie nawet przy pełnym rozłożeniu.

Atutem uchwytu jest także jego prosty montaż. Wraz z Next 7355 dostarczany jest specjalny schemat ułatwiający odpowiednie rozplanowanie otworów w ścianie oraz szczegółowa instrukcja montażu uchwytu, dostępna w języku polskim. Na stronie internetowej producenta znajdują się również szczegółowe filmiki instruktażowe, pokazujące jak należy zamontować uchwyt. Sam montaż odbywa się na zasadzie plug-and-play – po jego zamontowaniu wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka zasilającego i gotowe. MotionMount Next 7355 zgodny jest ze standardem VESA (od 200 mm x 200 mm do 600 mm x 400 mm) i umożliwia zamontowanie telewizora z ekranem o przekątnej mieszczącej się w zakresie od 40 do 65 cali i wadze do 30 kg.

Uchwyt Vogel’s MotionMount Next 7355 już jest dostępny w sprzedaży w cenie 3999 zł.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj