WILSON CLASSIC

WILSON CLASSIC
Klasyczne wzornictwo, uznane rozwiązania w nowej odsłonie i niecodzienne wykończenia inspirowane historią hifi.

Horn Distribution S.A., właściciel i producent głośników marki Wilson, przedstawia w roku jubileuszu swojego 30-lecia, najnowszą propozycję dla miłośników doskonałego dźwięku i klasycznych konstrukcji głośnikowych – kolumny Wilson Classic oraz dedykowane podstawy Classic Stand.

Wilson Classic doskonale wpisuje się we współczesne trendy czerpiąc z doświadczeń najlepszych konstrukcji akustycznych lat 60-tych i 70-tych XX wieku. To nie tylko moda i nostalgia, ale przede wszystkim powrót do pryncypiów sprawdzonych rozwiązań, w których podstawowe znaczenie ma kubatura solidnych obudów o szerokiej ściance frontowej, wydajne, duże przetworniki i tradycyjna konstrukcja zwrotnicy.

Wilson Classic jest klasyczną konstrukcją 3-drożną, w dużej jak na głośniki podstawkowe obudowie. W tym rozwiązaniu większa szerokość obudowy pomaga dodać więcej objętości do średnich i wysokich częstotliwości, oferując znacznie lepszą równowagę tonalną.

1-calowy przetwornik wysokotonowy z tekstylną kopułką został osadzony na dużej, dedykowanej płycie czołowej z charakterystycznym logo marki ze stylizowaną literą „W” w kolorze mosiądzu. Przetwornik średniotonowy to 5½-calowa (130 mm) konstrukcja z kevlarową membraną i sztywną, pozbawioną rezonansów konstrukcją kosza z aluminiowego odlewu ciśnieniowego. Jednostka niskotonowa to duża, jak na współczesne standardy, konstrukcja 8-calowa (200 mm), również wykonana z aluminium z kevlarową membraną.

Na tyle obudowy rozmieszczono dwa porty basowe Dual Bass Reflex o precyzyjnie dobranej średnicy i głębokości. To rozwiązanie sugeruje takie ustawienie kolumn, by odległość tylnej ścianki obudowy od ściany pomieszczenia wynosiła minimum 50 cm. Tylna ścianka to również miejsce instalacji pozłacanych, podwójnych zakręcanych terminali głośnikowych o wygodnych, dużych nakrętkach. Rozwiązanie to umożliwia stosowanie bi-wiringu.

Obudowa z grubego MDF-u została wykończona najwyższej jakości okleiną winylową o wyraźnej fakturze. Dostępne są dwa wykończenia kolorystyczne: tradycyjne, czarne Black Ash o strukturze drewna czarnego dębu oraz unikatowe w charakterze Tobacco, doskonale imitujące kolor i strukturę suszonych liści tytoniu – szlachetnie brązowe z subtelnymi smugami wpadającymi w kolor starego złota. Dodatkowym smaczkiem jest specjalnie stworzona w kolorze mosiądzu płytka znamionowa z logo Wilson w centralnej części tylnej ścianki obudowy, dodająca stylu retro całości konstrukcji. Całą powierzchnię przedniej ścianki kolumny zamyka czarna maskownica z neutralnego akustycznie materiału o przyjemnej, delikatnej w dotyku fakturze, zamontowana magnetycznie do obudowy.

Wilson Classic to hołd złożony historii tworzenia głośników, ale o znacznie ulepszonych możliwościach jakie dają współczesne materiały i technologie. Bas jest głęboki i dobrze osadzony, średnica otwarta i czysta, z dużą dozą dynamiki ożywiającej każdy utwór. Obudowa, większa od spotykanych współcześnie konstrukcji kolumn podstawkowych, zdecydowanie poprawia możliwości basowe w sposób niewymuszony, co docenią użytkownicy poszukujący doskonałego, ponadczasowego brzmienia niezależnie od rodzaju słuchanej muzyki.

Do kolumn Wilson Classic stworzyliśmy dedykowane podstawy Classic Stand o solidnej konstrukcji z MDF, jednak nieodparcie przywodzące na myśl industrialne, metalowe podstawy kolumn sprzed kilkudziesięciu lat. To idealne, wręcz nierozłączne elementy całości dodające nie tylko audiofilskiego sznytu, ale jednocześnie pozycjonujące postawione na nich kolumny do idealnego odsłuchu dla siedzących przed nimi słuchaczy. Oferowane oddzielnie podstawy Classic Stand dostępne są w uniwersalnym kolorze czarnym. Ich powierzchnia pokryta jest strukturalną okleiną przywodzącą na myśl farbę młotkową, co nadaje im wygląd, jakby były wykonane ze stali.

Jedno jest pewne – Wilson Classic to konstrukcja, obok której trudno przejść obojętnie. Stanowi świetny kontrapunkt w otoczeniu salonu, w którym użytkownicy nie boją się eksponować sprzętu będącego ich oczkiem w głowie i źródłem kultywowania własnych pasji muzycznych.

Specyfikacja Wilson Classic

 • Konstrukcja: wentylowana Dual Bass Reflex
 • Pasmo przenoszenia [+/- 3] dB [Hz]: 40-20 000 Hz
 • Skuteczność [2.83 V/1 ml [dB]: 88 dB
 • Impedancja: 4-8 omów
 • Maksymalny poziom SPL [dB]: 108 dB
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 50-220 W
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy [Hz]: 600 Hz / 2.800 Hz
 • Przetwornik wysokotonowy: 1″ z miękką kopułką
 • Przetwornik średniotonowy: 5½”z membraną z Kevlaru®
 • Przetwornik niskotonowy: 8″ z membraną z Kevlaru®
 • Terminale głośnikowe: pozłacane, podwójne, bi-wiring
 • Wymiary [S x W x G]: 295 x 570 x 356 mm
 • Waga: 16,5 kg
 • Wykończenie: winyl o strukturze drewna Black Oak lub Tobacco

Podstawy Wilson Stand:

 • Konstrukcja:                        MDF z elementami metalowymi
 • Wykończenie:                                    lakierowana powłoka z delikatną fakturą, Black Oak
 • Wymiary [S x W x G]:                        280 x 422 x 325 mm (bez kolców)
 • Waga:                                    7,0 kg
 • W komplecie:                        4x duże metalowe kolce z podkładkami , 4x nóżki silikonowe

Kolumny są już dostępne w sprzedaży w cenie detalicznej 2 998 zł za parę.

Podstawy Classic Stand oferowane oddzielnie w cenie 998 zł za parę.

Wilson Classic, jak wszystkie inne głośniki pasywne marki Wilson są objęte promocja do końca 2021 roku, w której wszyscy nabywcy otrzymują nieodpłatnie prawo do 10 letniej gwarancji na swoje nowe głośniki.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj