WINYLOWE PREZENTY 2015

WINYLOWE PREZENTY 2015
Co za piękne czasy! Znowu wypada zaprosić do domu dziewczynę na oglądanie longplayów, a posiadacze gramofonów mogą liczyć w barze na darmowe piwo. Warto więc przed świętami mieć pod ręką listę winylowych prezentów, bo liczba osób, które chciałyby pod choinką znaleźć coś analogowego rośnie, i rośnie, i przestać nie chce...

Pro-Ject Strobe It – mata stroboskopowa oraz szablon do ustawiania wkładki
Z jednej strony to szablon pozwalający na ustawienie i kontrolę kąta prowadzenia igły gramofonowej, a z drugiej – kontrolę prędkości talerza gramofonu. Każdy chce robić takie rzeczy samodzielnie.
Cena: 65 zł

Antystatyczne okładki do płyt gramofonowych Goldringa
Niestety, winyle to znaczki pocztowymi – nie można ich wkładać do klaserów i przykrywać ochronną warstwą papieru. Wiele, szczególnie starszych wydawnictw, nie posiada wewnętrznych okładek chroniących je przed uciążliwymi zanieczyszczeniami, które – jak każdy wie – mają ogromny wpływ na brzmienie, zaś dla igieł są wręcz zabójcze. Drobinki kurzu potrafią wykończyć dobrej klasy igłę w czasie kilku świątecznych sesji odsłuchowych. To wielkie szczęście, że Goldring znalazł na to sposób.
Cena: 25 sztuk – 149 zł
goldring

Tonar Rubber Mat – gumowa mata do gramofonu
Każdy gramofon jest narażony na różne niebezpieczeństwa w postaci drgań. Kroki ciężkich domowników, rozhuśtane fale dźwiękowe powracające z głośników, uchowaj Boże… Nie, na pewno gramofonów nigdy nie dotykają żadne przechadzające się po meblach koty. Tonar proponuje, aby chronić nasze urządzenia za pomocą mat tłumiących rezonans akustyczny. Do wyboru, do koloru. Maty z korku, skóry, mieszaniny kauczuku i korku… Tutaj coś z najwyższej półki – solidna, czysta guma. Niepalona.
Cena: 160 zł

Zestaw akcesoriów do kalibracji i czyszczenia gramofonu Ortofon
Prawidłowa kalibracja gramofonu to cały zestaw czynności, których ludzie uczą się nawet na specjalnych seminariach. I nie są to seminaria duchowe! Ustawienie talerza, kąta styczności, nacisku igły… Zapomnieliśmy o czymś? Tak! O dokładnym wyczyszczeniu igły gramofonowej i wyszorowaniu kolekcji płyt. Do tego przyda się specjalny zestaw narzędzi, w którym jest wszystko, żeby zrobić to na poziomie perfekcyjnej pani domu.
Cena: 189 zł

Pro-Ject Spin Clean – zestaw czyszczący do płyt winylowych
W pewnym momencie życia człowiek po prostu lubi popatrzeć, jak coś robi się samo. Przychodzi to w różnych okresach – badania mówią, że ostatnio najczęściej około dwudziestki. Pro-Ject Spin Clean właśnie coś takiego umożliwia. Wystarczy nalać, wymieszać, obrócić – a potem tylko słuchać. Wszystko robi się samo. Lub prawie samo.
Cena: 440 zł
pro_ject_spin_clean_spin

Goldring Elan Wkładka gramofonowa typu MM
Święta Bożego Narodzenia to czas spełniania marzeń. A który właściciel leciwego gramofonu nie marzy o tym, żeby znowu zabrzmiał on pełnym tonem? Wkładka Goldring Elan to coś w rodzaju zestawu resuscytacyjnego. Po krótkim zabiegu montażowym pacjent wraca do życia.
Cena: 449 zł
goldring elan

Goldring 2100 Wkładka gramofonowa typu MM
Istnieją na świecie – i nie jest ich wcale mało – gramofony, które są używane na co dzień i świetnie radzą sobie z każdą czarną płytą. Dlaczego jednak nie mogą radzić sobie lepiej? Przecież niedługo Święta! Żadna wkładka za niecałe 800 zł nie poradzi sobie tak dobrze, jak Goldring 2100.
Cena: 569 zł
glodring 2100

Musical Fidelity V90-LPS – przedwzmacniacz gramofonowy
Nawet najgorętszy entuzjasta winyli nie ma prawa spodziewać się, że jego gramofon zacznie grać napędzany wyłącznie pasją i zapałem. Nie, potrzebny jest jeszcze przedwzmacniacz. Te, które produkuje Musical Fidelity są wystarczająco dobre, by zadowolić nawet tych, którzy w życiu niejedno już przeszlifowali.
Cena: 859 zł
V90_LPS_4(1)

Pro-Ject Elemental gramofon z wbudowaną wkładką Ortofon OM 5e
Każda wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroku, zaś Święta Bożego Narodzenia od Wigilii. A może od ubierania choinki… Lub wybierania prezentów? Zaraz, w gruncie rzeczy chyba jednak od Adwentu… To nie takie proste. Proste jest co innego – jeśli jeszcze nie masz gramofonu, kup go pod tegoroczną choinkę. Dzięki temu poczujesz prawdziwy zapach jodły nawet wtedy, kiedy twoje drzewko jest sztuczne!
Cena: 890 zł
Pro_Ject_Audio_Systems_Elemental

Płyty winylowe
Większa burza magnetyczna na Słońcu i cała twoja cyfrowa kolekcja muzyki rozjedzie się po Wszechświecie w postaci impulsów. A winyl przetrwa nawet jądrową zawieruchę, o czym świadczy cała seria hollywoodzkich superprodukcji o postatomowym świecie, w którym ludzie słuchają analogów. To tylko jeden z powodów, dla których warto kochać czarne płyty. Na przykład z utworami Larsa Danielssona i Cecilie Norby.
Cena: ok. 70 zł
Layout 1

Wszystkie powyższe artykuły można kupić w sklepie rms.pl. Goście zagraniczni mogą ich szukać w sklepach Amazon. Zdążycie jeszcze przed wzejściem Pierwszej Gwiazdki

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj