WIREWORLD HELICON 16

WIREWORLD HELICON 16
Nowy 16-żyłowy kabel głośnikowy do stosowania w wewnętrznym okablowaniu kolumn głośnikowych oraz aplikacjach DIY

Firma Wireworld Cable Technology wprowadza do swojej oferty przewód Helicon 16, który jest przeznaczony do wewnętrznego okablowania kolumn głośnikowych oraz konstrukcji DIY.

HCS_Helicon16_OCC

Te bardzo giętkie kable wykorzystują dwa płaskie, splecione ze sobą przewodniki. Taka struktura, korzystna dla ich stabilności, eliminuje konieczność stosowania zewnętrznej koszulki. Pozwala też uzyskać brzmienie typowe dla opatentowanej przez Wireworld geometrii DNA Helix.

“Po wielu latach pracy osiągnęliśmy w końcu sukces, tworząc szestanstożyłowy żyłowy kabel, który brzmi niemal jak nasza referencja – mówi David Salz, prezes i założyciel Wireworld’a. – Jestem przekoanny, że konstruktorzy docenią przewagę Helicon 16 nad kablami, których używali do tej pory.”

HES_Helicon16_OFC

Dwa izolowane przewody Helicon 16 zawierają 16 równoległych żył miedzi, ułożonych w 8 par. Istotną rolę spełniają przerwy pomiędzy nimi, ponieważ ich rozmiar ma wpływ na mierzalne właściwości przewodzące, co przekłada się na wymierne korzyści brzmieniowe. Podłączenie kabla Helicon 16 do terminali głośnikowych zarówno od wewnętrznej, jak i od zewnętrznej strony jest bardzo proste.

Kabel będzie dostępnych w dwóch wersjach: z przewodnikiem z miedzi OFC lub miedzi Ohno Continuous Cast 7N.

Dostępność: lato 2016

Cena:
HES – Helicon OFC Speaker Cable 36,00 zł za metr
HCS – Helicon OCC Speaker Cable 140,00 zł za metr

OCC (Ohno Continuous Casting)

Ohno Continuous Casting (OCC) to proces produkcji kabli miedzianych, w którym drut jest z niedużą prędkością wyciągany z roztopionego metalu. W procesie OCC uzyskuje się miedź, w której pojedyncze kryształy mają długość powyżej 100 metrów. Miedź produkowana w procesie OCC ma też wysoką czystość. Proces został opracowany przez profesora Ohno z Chiba Institute of Technology w Japonii i opatentowany w 1986 roku. Produkcję kabli metodą OCC prowadził tylko kilka firm na świecie. W procesie OCC drut wyciągany jest wolniej niż w procesach konwencjonalnych, co podwyższa koszt produkcji. Miedź produkowana w procesie OCC jest wykorzystywana w drogich kablach audio i jest uważana za najlepszy jakościowo rodzaj miedzi.

O firmie Wireworld

Firma Wireworld Cable Technology, założona przez projektanta przemysłowego, Davida Salza w 1992 roku, to jeden z czołowych producentów najnowocześniejszych kabli cyfrowych i analogowych przeznaczonych do domowych systemów audio oraz kina domowego. W ofercie szeroki wybór – od kabli HDMI i USB, do najwyższej klasy interkonektów i kabli głośnikowych. Wireworld zawdzięcza swoją reputację doskonałym produktom bazującym zarówno na innowacyjnych, opatentowanych rozwiązaniach, najwyższej jakości materiałach i wykonaniu, jak i na obiektywnych testach wykonywanych na etapie powstawania każdego kabla.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj