WIZYTY DOMOWE vol. 77

WIZYTY DOMOWE vol. 77
Niezwykły system odsłuchowy, który zbudował samodzielnie pan Kamil Pakieła.

Ta instalacja pokazuje, że produkcje DIY mają głęboki sens i mogą konkurować z ofertami najbardziej renomowanych światowych wytwórców audiofilskiego sprzętu.

Napędem w setupie pana Kamila Pakieły jest wzmacniacz SE, a w zasadzie podwójny monoblok w jednej obudowie, pracujący na lampach E86C, 6N30 i QB2250. Wzmacniacz ma mocno rozbudowane zasilanie, ciekawostką jest wykorzystanie rtęciowych prostowników 866A. Moc wynosi ponad 35 watów na kanał. Waga wzmacniacza i zasilacza dochodzi do 100 kg.

Kolumny zostały wykonane w technologii obudowy bezstratnej i są oparte na głośnikach Beymy 12G40 i driverze Bms 4550 z tubą TRACTRIX-350. Wstęga to Fountek Neo5i Pro. Waga pojedynczej kolumny – 90 kg.

Źródłem jest mocno przerobiony konwerter cyfrowo-analogowy R2R Soekris połączony z Amanero i mini PC Wintel WX8 w roli transportu. Sterowanie tabletem.

Interkonekty – Silver Neotech OCC. Przewody głośnikowe to własna produkcja pana Kamila według oryginalnej i – jak twierdzi – wyjątkowo udanej koncepcji.

Salon odsłuchowy – pełna adaptacja akustyczna plus aktywne DRC dla najniższych rejestrów w celu pozbycia się modów pomieszczenia.

Sieć – filtr Yoshie_80 oraz przewody Belden.

Zestaw został wykonany pod merytorycznym nadzorem Piotra z firmy AudioSynergia.

zdjęcia: Kamil Pakieła
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj