XAVIAN AMBRA

XAVIAN AMBRA
Od lutego na naszym rynku dostępne będą nowe kolumny Xavian Ambra, należące do serii Natura. Są to dwudrożne, podstawkowe zestawy typu bass-reflex.

Po pozytywnym przyjęciu zestawów Xavian Perla producent opracował spokrewnioną konstrukcję o większych rozmiarach. Tak jak w Perli obudowa jest wykonana z litego włoskiego orzecha połączonego w technice mosaic. Wewnątrz stosowane jest tłumienie bitumiczne. W trakcie produkcji obudowy przechodzą okres trzytygodniowego oczekiwania przed przejściem do kolejnego etapu. Tunel bass-reflex w postaci szczeliny ma ujście na przedniej ściance, aby ułatwić optymalizację ustawienia kolumn w pomieszczeniu.

Ambra wykorzystuje głośniki AudioBarletta własnego projektu Xaviana. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 180 mm ma polipropylenową membranę, miękką kopułkę przeciwpyłową, odlewany kosz i układ magnetyczny o niskich zniekształceniach. Głośnik wysokotonowy ma 26-milimetrową, tekstylną kopułkę i miedziane pierścienie zwierające.

W zwrotnicy zastosowano kondensatory marki Mundorf. Części są precyzyjnie dobierane. Producent opisuje zwrotnicę jako układ szeregowy o nazwie Fase Zero.

Na tylnej ściance jest pojedyncza para złoconych terminali głośnikowych Xaviana. Dostępne są też dedykowane, dopasowane wzorniczo podstawki, które można przykręcić do kolumn.

Dane techniczne Xavian Ambra:

Efektywność …. 88dB/2,83V
Impedancja nominalna …. 8Ω
Pasmo przenoszenia …. 42-20.000Hz (-3dB)
Częstotliwość podziału …. 2.700Hz
Zalecana moc wzmacniacza …. 30-150W
Wymiary WSG …. 380 * 230 * 276 mm
Masa …. 9,2 kg

Cena – 10990 zł za parę

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj