YAMAHA MUSICCAST R-N803D

YAMAHA MUSICCAST R-N803D
Yamaha rozszerza swoją ofertę o całkowicie nowy sieciowy amplituner stereo. MusicCast R-N803D został zbudowany w oparciu o koncepcję hi-fi ToP-ART. Urządzenie jest także pierwszą konstrukcją hi-fi wyposażoną w technologię YPAO R.S.C. Sprzęt zapewnia dostęp do muzyki sieciowej i obsługuje łączność bezprzewodową. Całość dopełnia wbudowany tuner DAB+.

Za pośrednictwem MusicCast R-N803D Yamaha dąży do udoskonalenia jakości dźwięku i podwyższenia poziomu funkcjonalności sieciowych amplitunerów stereo. Aby zrealizować postawione cele, projektanci sięgnęli po najlepsze układy i komponenty elektroniczne, wywodzące się z legendarnej koncepcji hi-fi zwanej ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology). Model ten jest także pierwszym na świecie urządzeniem hi-fi wyposażonym w układ YPAO R.S.C., który pozwala automatycznie skalibrować parametry pracy pod kątem optymalnego dopasowania do akustyki pokoju. Ponadto amplituner kompatybilny jest z systemem sieciowym MusicCast i obsługuje radiofonię cyfrową DAB+.

Konstrukcja amplitunera bazuje na legendarnej koncepcji hi-fi Yamahy – ToP-ART – której celem jest wierne zachowanie integralności sygnału audio. Urządzenie łączy symetryczny układ lewa/prawa z najkrótszym możliwym torem sygnałowym i niezwykle sztywnym chassis. Ostatni z elementów wyposażony jest w specjalną ramę „Art Base” wykonaną z żywicy, której zadaniem jest absorbowanie niepożądanych wibracji. Rozwiązanie to utrzymuje dźwiękową czystość i precyzję stereofonicznego obrazu muzyki na najwyższym możliwym poziomie, zapewniając tym samym niewiarygodną jakość dźwięku.

Symetryczny wzmacniacz mocy z bezpośrednim układem obwodów wyposażony jest w konstrukcję typu push-pull. W roli terminali wyjściowych projektanci zastosowali łącznie osiem bipolarnych tranzystorów mocy – po cztery na kanały lewy i prawy. Ponadto dzięki zminimalizowaniu długości torów sygnałowych możliwe było obniżenie impedancji, zapewniając doskonałą siłę napędową z maksymalną mocą wyjściową sięgającą 145 W na kanał.

Gwarancją doskonałego dźwięku jest także optymalne dopasowanie systemu muzycznego pod kątem akustyki pomieszczenia odsłuchowego. MusicCast R-N803D jest pierwszym na świecie amplitunerem stereo i w ogóle urządzeniem hi-fi, które wyposażone zostało w układ YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer). Ta słynna technologia dotychczas stosowana była wyłącznie w amplitunerach kina domowego i soundbarach. Zadaniem specjalnego układu jest określenie kształtu pokoju, materiału pokrywającego ściany i pozycji głośników, a następnie automatyczne dopasowanie parametrów dźwięku tak, aby zapewnić idealną odpowiedź i jakość brzmienia. Dzięki zastosowaniu bardziej zaawansowanego układu YPAO R.S.C. (Reflected Sound Control) możliwa jest aktywna korekcja wczesnych odbić dźwięku, co ma znaczący wpływ na ostateczną naturalność dźwięku.

Doskonała jakość dźwięku pozwala wydobyć i podkreślić piękno muzyki zapisanej w formatach wysokiej rozdzielczości. MusicCast R-N803D kompatybilny jest ze źródłami dźwięku high-res i obsługuje pliki DSD 5,6 MHz, AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Precyzję odwzorowania cyfrowych sygnałów gwarantuje zaawansowany przetwornik c/a ESS SABRE 9006AS, który zapewnia bardzo wysoki stosunek sygnału do szumu i w połączeniu ze specjalnym modułem sieciowym Yamahy perfekcyjnie wydobywa wszystkie niuanse brzmieniowe ze źródeł high-res.

Amplituner MusicCast R-N803D kompatybilny jest z systemem sieciowym multiroom Yamaha MusicCast. Dzięki niemu użytkownik może przesyłać dźwięk pomiędzy domowymi urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pomieszczeniach w domu. Tak jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast model ten umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartfonów lub tabletów poprzez Bluetooth lub AirPlay, a dzięki Wi-Fi także muzyki udostępnionej w domowej sieci bezprzewodowej. MusicCast R-N803D pozwala także odtwarzać muzykę z serwisów strumieniowych, np. Spotify, Tidal i Deezer, oraz radia internetowego.

Swoją wszechstronność amplituner zawdzięcza bogatemu wyposażeniu i możliwości podłączenia niemal dowolnego sprzętu. Już w chwilę po podłączeniu urządzenia użytkownik zyskuje dostęp do radia analogowego FM i cyfrowego DAB+. Wymagający melomani mogą również odtwarzać muzykę z odtwarzacza CD, gramfonu (wejście Phono), pamięci USB, komputera i serwera NAS. Ponadto MusicCast R-N803D wyposażony jest w cyfrowe złącza optyczne i współosiowe. Obydwa służą do przesyłania dźwięku – optyczne z telewizora, współosiowe z odtwarzacza Blu-ray. Dzięki nim sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie.

Dzisiejsi użytkownicy chcą mieć dostęp do szeregu użytecznych funkcji i jednocześnie cieszyć się łatwością obsługi. MusicCast R-N803D jest najlepszą odpowiedzią na te oczekiwania. Bezpłatna aplikacja MusicCast Controller na smartfony i tablety z iOS lub Androidem pozwala na pełną kontrolę urządzenia. Co więcej, wystarczy stuknąć palcem i przesunąć po intuicyjnie zaprojektowanym ekranie, aby z łatwością obsługiwać wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast. Dodatkowo użytkownik może kontrolować funkcje YPAO i wyświetlać rezultaty analizy wykorzystując aplikację MusicCast* (*Funkcja dostępna w przyszłych aktualizacjach oprogramowania).

Sieciowy amplituner stereo MusicCast R-N803D pojawi się w sprzedaży pod koniec trzeciego kwartału br. Klienci będą mieli do wyboru dwie wersje kolorystyczne: srebrną i czarną. Cenę amplitunera poznamy w chwili wprowadzania produktu na rynek.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj