YAMAHA SERIA MUSICCAST RX-V81

YAMAHA SERIA MUSICCAST RX-V81
Nowe amplitunery kina domowego RX-V z dźwiękiem multi-room MusicCast, Dolby Atmos i DTS:X

Nowe amplitunery kina domowego MusicCast zmieniają świat domowej rozrywki. Czy odtwarzasz płytę Blu-ray z zapierającymi dech efektami Dolby Atmos i DTS:X, korzystasz z multimedialnych treści z komputera bądź smartfonu, lub przesyłasz muzykę w całym swoim domu za pośrednictwem MusicCast – modele z serii MusicCast RX-V81 są multimedialnym centrum dla twojego domu i łączą wszystkie urządzenia, od smartfonu do smart-telewizora. Automatyczna konfiguracja i intuicyjne sterowanie z poziomu aplikacji dla iOS i Androida sprawiają, że nowa generacja urządzeń Yamahy jest szczególnie łatwa w obsłudze. Z łącznością Wi-Fi, Apple AirPlay i Bluetooth najnowsze modele przygotowane są także do bezprzewodowego działania.

Centrum domowej rozrywki

Nowe amplitunery AV są doskonale wyposażone: użytkownicy wielokanałowych amplitunerów Yamahy otrzymują nie tylko mocny wzmacniacz, gwarantujący kinową rozrywkę w domu, lecz korzystają również z multimedialnego centrum o imponującej funkcjonalności, przygotowanego na każdą okazję. Z łatwością można korzystać z materiałów udostępnionych w domowej sieci, podobnie jak z tysięcy internetowych stacji radiowych i setek utworów zgromadzonych w pamięci USB. Technologia Bluetooth pozwala w mgnieniu oka przesyłać muzykę ze smartfonu lub tabletu. Mnogość wejść HDMI (kompaptybilne z 3D, 4K/60p, HDCP2.2) umożliwia bezproblemowe podłączenie wszystkich urządzeń, w tym odtwarzacze Blu-ray, odtwarzacze multimedialne i konsole do gier. Unikatowa technologia Compressed Music Enhancer udoskonala jakość skompresowanych plików muzycznych, podczas gdy unikatowy tryb „Tak jakbyś tam był” („It’s like you’re there”) dosłownie przenosi użytkownika wprost do centrum akcji, niezależnie od tego, czy emocjonuje się muzyką, filmem czy grą (Cinema DSP).

Wyjątkowe doświadczenie multi-room

MusicCast to znacznie więcej niż tradycyjny system multi-room: Yamaha uczyniła tę rewolucyjną technologię elementem składowym DNA swoich produktów. Oznacza to, że nowe wielokanałowe amplitunery można natychmiast podłączyć do sieci MusicCast, czyniąc wszystkie źródła łatwo dostępnymi w całym domu. I na odwrót, każde urządzenie w systemie multi-room może stać się centralnym źródłem, dzięki czemu sygnał audio będzie odtwarzany z dobrym dźwiękiem przestrzennym poprzez mocny amplituner znajdujący się w salonie. Od twojej własnej biblioteki muzycznej, poprzez serwisy internetowe, takie jak Spotify, do dźwięku z telewizora i gramofonu – z MusicCast domowa rozrywka będzie bardziej zróżnicowana i wciągająca niż dotychczas. Co więcej, urządzenia Yamahy, takie jak soundbary, mikrofony i systemy audio, a także konstrukcje innych producentów wyposażone w Bluetooth, również mogą być wykorzystywane do odtwarzania dźwięku. Obsługa systemu za pomocą smartfonu lub tabletu jest bardzo prosta dzięki bezpłatnej aplikacji Yamaha MusicCast dla iOS i Androida.

Idealny wstęp: wielokanałowy amplituner RX-V381

Yamaha przygotowała model RX-V381 jako idealny wstęp do świata wielokanałowych amplitunerów. Urządzenie gwarantuje świetną jakość w przystępnej cenie, która jest szczególnie zachęcająca dla osób zaczynających swoją przygodę z kinem domowym: dyskretny wzmacniacz z obróbką sygnału 192 kHz/24 bity, cztery wejścia i jedno wyjście HDMI (3D, 4K60 (4:4:4), HDCP2.2), a także Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Dwa analogowe i trzy cyfrowe wejścia umożliwiają podłączenie domowego sprzętu AV. Port USB pozwala również podpiąć pamięć przenośną, smartfon lub tablet. Dzięki układowi automatycznego pomiaru akustyki YPAO cały podłączony system nagłośnieniowy 5.1 można skonfigurować w mgnieniu oka.

MusicCast RX-V481 i MusicCast RX-V581 – klasa zaawansowana

Te dwa modele dla ambitnych użytkowników wyróżniają się bezprzewodową wszechstronnością – z Wi-Fi, Apple AirPlay i Bluetooth urządzenia te już w standardzie wyposażone są we wszystkie najnowsze technologie bezprzewodowe. Dzięki temu zapewniają pełną kontrolę i możliwość przesyłania dźwięku ze smartfonu lub tabletu. Wykorzystując MusicCast stają się one częścią systemu multi-room Yamahy i kompatybilne są ze Spotify oraz Juke. Ponadto amplitunery obsługują formaty dźwięku wysokiej rozdzielczości, takie jak DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Wyjście głośnikowe Strefa B umożliwia odtwarzanie stereofonicznego dźwięku w drugim pomieszczeniu. Dodatkowo modele te wyposażone są w Cinema DSP, unikatową technologię Yamahy, która gwarantuje niezwykłe emocje podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy grania na konsoli. W porównaniu z MusicCast RX-V481, MusicCast RX-V581 obsługuje również popularne formaty audio 3D, Dolby Atmos i DTS:X, a także siedem wzmacniaczy zamiast pięciu, co oznacza, że może pracować w systemie 7.1-kanałowym.

Dostępna jest także wersja MusicCast RX-V481 z DAB+, model MusicCast RX-V481D. Amplituner ten obsługuje technologię radia cyfrowego.

MusicCast RX-V681 i MusicCast RX-V781: wielokanałowe amplitunery klasy high-end

Za pomocą MusicCast RX-V681 i MusicCast RX-V781 Yamaha wprowadza high-endowe modele do swojej nowej serii wielokanałowych amplitunerów. Czy podczas słuchania stereofonicznych nagrań, czy też emocjonowania się dźwiękiem przestrzennym w trakcie oglądania filmów, obydwa modele dostarczają doskonały 7.2-kanałowy dźwięk i niezrównaną muzykalność, aby usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jako flagowy model z serii MusicCast RX-V81, MusicCast RX-V781 w szczególności imponuje niewiarygodną jakością dźwięku, gwarantując emocje kina domowego i wiele chwil muzycznej radości. Aby zapewnić to wszystko, Yamaha wykorzystała wysokiej klasy wyselekcjonowane komponenty. W celu uzyskania jeszcze naturalniejszych wrażeń kinowych, nowe wielokanałowe amplitunery obsługują formaty Dolby Atmos i DTS:X. Ponadto urządzenia mają w sobie mnóstwo energii: MusicCast RX-V681 dostarcza okrągłe 150 W na kanał, a MusicCast RX-V781 aż 160 W. Wiele innych zastosowanych technologii gwarantuje niezrównane emocje kina domowego: Dialogue Lift sprawia, że głosy ludzi docierają ze środka ekranu, a Dialogue Level Adjustment gwarantuje czystość odtwarzanych wokali. Virtual Presence Speaker, Virtual Surround Back Speaker i Virtual Cinema Front pozwalają uzyskać optymalne brzmienie przestrzenne, nawet jeżeli w pomieszczeniu odsłuchowym nie można optymalnie rozstawić nagłośnienia. Extra Bass dostarcza mocne niskie tony z niewielkich kolumn głośnikowych, a wyjścia przedwzmacniacza Strefa 2 z regulacją poziomu głośności mogą być wykorzystane do dostarczania dźwięku do drugiego pomieszczenia. Wszystkie te cechy zapewniają nowym wielokanałowym amplitunerom niezrównaną wszechstronność. Dzięki dodatkowemu wyjściu HDMI, MusicCast RX-V781 zapewnia jeszcze większą elastyczność przy podłączeniu urządzeń.

Konfiguracja jak za sprawą magicznej różdżki

Dzięki układowi YPAO, automatycznemu asystentowi konfiguracji akustycznej, każdy pokój zamienia się w salę kinową o niewiarygodnym brzmieniu – jakby za sprawą magicznej różdżki. Wystarczy w miejscu odsłuchu ustawić dostarczony mikrofon pomiarowy, a następnie opuścić pokój i poczekać. W mniej niż pięć minut, wielokanałowy amplituner będzie analizował podłączone kolumny głośnikowe i skalibruje je pod kątem warunków panujących w pokoju odsłuchowym.

Prosta obsługa poprzez aplikację dla smartfonów i tabletów

Skomplikowanie to przeszłość – możesz z łatwością obsługiwać wielokanałowe amplitunery Yamaha MusicCast wykorzystując intuicyjny system zdalnego sterowania. Funkcja Scene ułatwia i przyspiesza dostęp do często wykorzystywanych działań, np. „Włącz Blu-ray”, „Włącz telewizor”, po naciśnięciu jednego przycisku. Użytkownicy mogą także skorzystać ze swojego smartfonu lub tabletu do obsługi systemu poprzez bezpłatną aplikację Yamaha AV Controller. Wtedy inteligentne urządzenie w mgnieniu oka zamienia się w kompletne centrum sterowania, umożliwiając obsługę wszystkich funkcji, czy mowa o regulacji poziomu głośności, czy też wyborze piosenek do odtwarzania.

Niezwykle wydajna energetycznie praca z trybem Yamaha Eco

Nowy tryb Eco Yamahy redukuje zużycie prądu w wielokanałowych amplitunerach o co najmniej 20* proc. Funkcję tę można z łatwością aktywować w menu i jednocześnie zagwarantować, że pracujące urządzenie jest niezwykle wydajne energetycznie.

*W porównaniu z wyłączonym trybem Eco (źródło: pomiary Yamahy)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj