YURBUDS ENDURANCE

YURBUDS ENDURANCE
Seria Endurance to pierwsza linia słuchawek Yurbuds stworzonych przez JBL

Modele serii Endurance to: Inspire 100, Inspire 200, Inspire 300, Inspire 400, Focus 100, Focus 200, Focus 300 oraz Focus 400.

Słuchawki Inspire 100 zaprojektowano jako wyposażenie sportowe. Dopasowano je do ucha tak, że eliminują dźwięki zewnętrzne. Cechuje je również wyjątkowa wytrzymałość. Model Inspire 200 dodatkowo wyposażono w technologię Quick Clik, która za sprawą wbudowanych magnesów umożliwia bezpieczny transport słuchawek w czasie, gdy nie są używane. W zestawie znajduje się również pokrowiec sportowy. Inspire 300 to natomiast słuchawki sportowe wyposażone w mikrofon, prosty w użyciu panel oraz magnesy Quick Clik™. Charakteryzuje brzmienie sygnowane przez JBL, a w zestawie znajduje się pokrowiec sportowy i dwa rozmiary nakładek. Jeśli chodzi o Inspire 400, są to słuchawki sportowe z systemem operacyjnym przystosowanym do urządzeń Apple. Wyposażone w magnesy Quik Clik™ i trzy przyciski regulacji głośności. Modele Focus odróżnia od Inspire pałąk, który zakładany jest za ucho. Wszystkie pozostałe funkcje są takie same w modelach tego samego poziomu (np. Inspire 100 i Focus 100). Dodatkowo obie linie posiadają rozszerzenie oferty adresowane bezpośrednio do kobiet i obejmują modele słuchawek w kolorach biały z różowym, fioletowym lub niebieskim, które są nieco mniejsze.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie takich słuchawek sportowych? Seth Burgett i Richard Daniels są sportowcami, którzy w tym samym momencie doszli do wniosku, że koniecznie potrzebują słuchawek sportowych, będących nie tylko gadżetem, ale prawdziwie sportowym osprzętem. Seth wspomina, że wcześniej po długotrwałym treningu zdarzało się, że uszy bardziej go bolały niż reszta ciała, a wszystko za sprawą źle dopasowanych słuchawek. Rich natomiast zwykł żartować ze znajomymi, że uprawia specyficzną odmianę tańca w czasie biegu kiedy na zmianę wypada to jedna, to druga słuchawka, a on podejmował nieustanne próby umieszczenia ich z powrotem w uszach. To wyglądało komicznie i niejeden sportowiec ostatecznie jednak zmuszony był poddać się i zarzucić słuchanie muzyki w tej sytuacji. Do tej dwójki wkrótce dołączyli jeszcze Craig Ceranna, Robert Bondurant, Damon Johnson oraz Daniel DeVille. Ta grupa postawiła sobie za cel wyjść naprzeciw potrzebom innych pasjonatów sportu, którzy w czasie treningów lubią słuchać muzyki, i stworzyć słuchawki specjalnie z myślą o nich. Jedyne co musieli zrobić, to na etapie projektu opracować kształt słuchawki, która będzie idealnie dopasowana do ucha bez względu na to jak nietypowe ćwiczenia i wyzwania stawiamy swojemu ciału. W tym celu podjęli współpracę z firmami specjalizującymi się w projektowaniu najbardziej ergonomicznych kształtów, tj. myszka do komputera dla Microsoft czy szczoteczka do zębów dla Oral B. Celem było stworzenie słuchawek z gwarancją, że ich długie użytkowanie nie będzie bolesne dla uszu, a także nie będą z tych uszu wypadały. Ponadto dostarczą doskonałe brzmienie bezpośrednio do kanału usznego. Dzisiaj z dumą podkreślają, że w odróżnieniu od innych firm posiadających w swojej ofercie słuchawki, nie sprzedają jedynie gadżetu z dziedziny elektroniki, ale prawdziwy sprzęt sportowy!

Jeśli zapytać klientów posiadających Yurbuds co jest dla nich najważniejsze w tych słuchawkach, to doskonała jakość dźwięku czy marka pojawiają się dopiero na trzecim miejscu! Najważniejsze jest by dobrze i wygodnie trzymały się w uchu. Wygoda to w zasadzie esencja każdej części ekwipunku sportowego – zaczynając od wygodnych i dobrze dopasowanych butów czy stroju, a na słuchawkach sportowych kończąc. W hierarchii potrzeb sportowców numerem jeden jest niewypadanie słuchawek z uszu, numerem dwa wygoda ich użytkowania przez wiele godzin, a numerem trzy dobre brzmienie i prosty styl. Ciekawą informacją jest również, że modele Inspire 400 oraz Focus 400 posiadają atest Ironman, czyli sprawdzają się w użytkowaniu bez przerwy przez 140,6 mil sportu wyczynowego, a na ich przewodzie umieszczono logo IM.

Pojawienie się marki Yurbuds powered by JBL na polskim rynku jest świetną informacją dla sportowców w naszym kraju. Marka wpisuje się też w najpopularniejsze obecnie trendy konsumenckie proponując dobrą elektronikę oraz działając na rzecz zdrowego trybu życia i uprawiania sportów.

Ceny: Inspire 100 i Focus 100: 79,90 zł

Inspire 200 i Focus 200: 119 zł

Inspire 300 i Focus 300: 159 zł

Inspire 400 i Focus 400: 199 zł

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj