ZIDOO UHD3000

ZIDOO UHD3000
Audiofilski odtwarzacz sieciowy HDD z obsługą plików 4K UHD z Dolby Vision i HDR10+

UHD3000 to flagowy odtwarzacz sieciowy HDD marki Zidoo, który jest ciekawym rozwiązaniem dla melomanów będących zarazem fanami dobrego kina domowego. Produkty Zidoo od lat zaliczane są do najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych odtwarzaczy z systemem Android. Model UHD3000 będzie dobrym wyborem dla miłośników najlepszej jakości dźwięku dzięki wbudowanemu układowi DAC ESS9068 z rodziny Sabre, działającemu w parze z zaawansowanym układem XMOS i dedykowanym do audio transformatorem toroidalnym. Aby płynnie odtwarzać najwyższej jakości pliki wideo, urządzenie zostało wyposażone w nowy procesor firmy Realtek RTD 1619DR, który  pozwala na obsługę plików 4K UHD ze wsparciem HDR10+ oraz licencją Dolby Vision. Urządzenie wprowadzane jest na polski rynek przez firmę C4i – oficjalnego dystrybutora Zidoo w Polsce.

UHD3000 elegancki wygląd zawdzięcza precyzyjnie wykonanej z czarnego szczotkowanego aluminium obudowie. Jej dolna część została wzmocniona i podparta nóżkami, które tłumią drgania. Swoim rozmiarem wpasowuje się w standard RTV (43 cm), dzięki czemu bez problemu będzie współgrać z innymi elementami kina domowego. Minimalistyczny design uzupełnia umieszczony na przodzie urządzenia czytelny wyświetlacz LED. Przedni panel – z możliwością uchylenia – kryje dwie kieszenie HDD, pozwalające na montaż dysków SATA o rozmiarze 3,5” o pojemności do 16TB. UHD3000 posiada szeroką gamę złączy. Poza wewnętrznymi kieszeniami HDD wyposażony został w dwa porty USB 2.0 oraz dwa USB 3.0. Wśród dostępnych gniazd audio znajdują się XLR i RCA, obsługiwane przez dedykowany Hi-Fi DAC, wyjście HDMI audio oraz SPDIF – optyczne i koaksjalne. Złącza video uzupełnia kompozyt RCA. Dodatkowo urządzenie posiada port RS-232 oraz wejście dla przedłużenia sygnału podczerwieni.

Dzięki wieloletniej współpracy Zidoo z firmą Realtek, UHD 3000 wyposażony został w dedykowany chipset do odtwarzania multimediów w najwyższej jakości. Niezwykle wydajny 6-rdzeniowy procesor RTD 1619DR na platformie ARM Cortex A55 pozwala na obsługę plików w rozdzielczości do 4K z HDR10+ i Dolby Vision. Praca procesora wspierana jest przez moduł graficzny Mali G51MP3. Taki układ sprawia, że UHD 3000 przewyższa swymi możliwościami wiele dostępnych na rynku odtwarzaczy, oferując wysoką jakość wideo oraz niezawodną wydajność. Urządzenie posiada przy tym 4GB pamięci RAM i wbudowane 32GB szybkiej pamięci eMMC.

Zidoo UHD 3000 wyposażony jest w silnik graficzny VS10, który odpowiada za przetwarzanie standardów wideo, oferując szeroką rozpiętość tonalną HLG, HDR, HDR10, HDR10+ oraz Dolby Vision i Low Latency Dolby Vision (LLDV). Obecne w tym modelu algorytmy systemowe zapewniają najlepszą jakość obrazu, niezależnie od formatu źródłowego i standardu sprzętu wyświetlającego. Pełnię możliwości oczywiście uzyskamy odtwarzając dobrej jakości pliki i przy podłączeniu urządzenia do telewizora ze wsparciem HDR10+ lub Dolby Vision. Jednak nowością jest fakt, że UHD3000 pozwoli na uzyskanie precyzji kolorów i jakości obrazu zbliżonej do źródła podczas odtwarzania plików 4K z HDR bądź Dolby Vision na telewizorach nie wspierających tych standardów. Gwarantuje to niezwykłe wrażenia wizualne dla każdej odtwarzanej klatki, w każdej scenie, niezależnie od możliwości pozostałych elementów naszego kina domowego. W przypadku odtwarzania plików SDR i ustawień LLDV (Low Latency Dolby Vision) na telewizorach kompatybilnych z systemem Dolby Vision dostajemy  obraz w tym formacie – ukazujący niezwykle realistycznie wszelkie jasne elementy filmu, jak np. promienie słońca, odbicia światła od powierzchni, światłocienie, co dostarcza nowe, imponujące doznania w porównaniu z wcześniejszą techniką odtwarzania plików SDR.

Odtwarzacz wspiera pełne 4K 60Hz Ultra HD na wyjściu HDMI 2.0a, przy 12-bitowej głębi kolorów i BT.2020, co daje obsługę aż 68 miliardów kolorów. Pozwala to na płynne odtwarzanie niemal każdego formatu wideo, niezależnie od rozszerzenia czy zastosowanego kontenera. Zidoo w pełni wspiera sprzętowe dekodowanie 4K 60P, H.265/HEVC 10bit i 12bit oraz automatyczne dostosowywanie klatkażu. Urządzenie odtworzy zarówno pliki Blu-Ray, Full HD 3D/2D, jak i DVD. Obrazy płyt odtworzy z graficznym menu nawigacyjnym. Odtwarzacz oferuje funkcję edycji wyświetlanych napisów. Pozwala zmienić rozmiar, czcionkę, jak i kolory i inne efekty, żeby korzystanie z napisów było jak najbardziej komfortowe dla widza. UHD3000 oferuje również  pobieranie napisów online, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Poza wyjątkowymi możliwościami odtwarzania wideo, UHD 3000 odtwarza i dekoduje wysokiej jakości audio. Najnowszy model Zidoo wspiera pełne passthrough dźwięku wielokanałowego HD-Audio, w tym najwyższych formatów Dolby Atmos i DTS:X, jak i downmix do stereo. Dzięki separacji audio i wideo (dodatkowe, drugie wyjście HDMI audio only) bez problemu można podłączyć telewizor bądź projektor 4K HDMI 2.0 z amplitunerem starszej generacji np. Full HD HDMI 1.4.

To, co wyróżnia UHD3000 od porównywalnych odtwarzaczy audio, to zaawansowany układ dekodujący Hi-Fi XMOS oraz dedykowany, wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy DAC. Audiofilski układ najnowszej generacji – ESS9068 od firmy Sabre, pozwala osiągnąć wsparcie pełnego DSD Native z MQA, uzyskując dekodowanie DSD512 i 32bit PCM 768kHz. Przetwornik obsługuje symetryczne wyjścia XLR oraz niesymetryczne RCA. Wysokiej klasy liniowy transformator toroidalny gwarantuje wysoką moc oraz najwyższą jakość sygnału, także na wyjściach analogowych audio. Tor wideo obsługuje drugi, niezależny układ zasilania. Wśród wspieranych formatów audio znajdzie się DSF, DFF, WAV, FLAC listy CUE, OGG, MP3 oraz inne. Dzięki przetwornikowi, jak i specjalnie dobranemu zasilaczowi, UHD 3000 spełni wymagania wymagających melomanów, pozwalając połączyć wysokiej klasy odtwarzacz i streamer z przetwornikiem DAC. Alternatywnie do funkcji DAC, urządzenie oferuje natywne odtwarzanie na wyjściach cyfrowych SPDIF i HDMI audio 24bit/192 kHz. UHD3000 oferuje kompatybilność Roon Ready.

Za stabilną pracę urządzenia w sieci lokalnej odpowiada karta sieciowa o przepustowości 1Gb/s, a za szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialne jest 2-zakresowe WiFi AC. Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Bluetooth 4.2 oraz wsparcie DLNA. Zidoo UHD3000 pracuje w oparciu o system Android 9.0 Pie z dostępem do sklepu Google Play. Oprogramowanie producenta pozwala na kategoryzowanie treści wideo i audio w wygodną bibliotekę multimedialną. W zestawie oprócz samego odtwarzacza znajduje się również pilot Bluetooth z IR, który umożliwi komfortowe sterowanie. Alternatywnie obsługa urządzenia możliwa jest z poziomu aplikacji mobilnej czy interfejsu web, bez konieczności korzystania z monitora.

Cena detaliczna Zidoo UHD3000 wynosi 4820 zł brutto. Urządzenie jest dostępne w sklepie elektronicznym pod adresem www.c4i.com.pl oraz u partnerów firmy C4i. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. Dystrybutor zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem firmowym.

Więcej o C4i Consultants for Industry

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak HiMedia, Zidoo, Egreat, Giada, Minix, Dune (Android Smart TV Box i mini PC), Popcorn Hour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe oraz kolumny), Matrix (przetworniki DAC i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłania sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne, Foxun, Cuanbo, Kramer Electronics, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo, odtwarzaczy Digital Signage i Audio Signage oraz konwerterów, a także amerykańskiej firmy SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego w tym najszerszego spektrum certyfikowanych kabli HDMI 2.0 4k@60Hz z HDR. Bogate portfolio oferowanych produktów, ponad dziesięcioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj