ŻYWE KINO

ŻYWE KINO
Choć w telewizorach ulepszana jest nie tylko jakość obrazu, ale także dźwięku, dużym powodzeniem cieszą się urządzenia audio, które zwiększają możliwości naszego telewizora – zestawy kina domowego oraz soundbary. Czym różni się od siebie wspomniany sprzęt i co wybrać? Kilka sugestii firmy Samsung

Sprzęt powinniśmy przede wszystkim dobrać odpowiednio do naszych potrzeb oraz miejsca którym dysponujemy. W ofercie firmy Samsung znajdziemy urządzenia odpowiednie dla każdego typu użytkownika. Pierwszą z możliwości są zestawy kina domowego. To rozwiązanie jest idealne dla prawdziwych kinomanów, którzy chcą w swoim salonie poczuć się niczym na sali kinowej i doznać prawdziwej mocy potężnych głośników. Wybór zestawów Samsung jest naprawdę bogaty – od kompaktowych zestawów 2.1, przez bardziej rozbudowane 5.1, a także potężne zestawy 7.1 o łącznej mocy ponad 1000 W. Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim, w połączeniu np. z telewizorami Samsung UHD będziemy mogli w domu uświadczyć prawdziwie kinowych doznań. W najnowszych zestawach kina domowego Samsung, takich jak HT-H7750, znajdziemy odtwarzacze Blu-ray z funkcją skalowania obrazu do rozdzielczości UHD. Dzięki temu zapewnimy sobie nie tylko najlepszy dźwięk, ale także obraz.

Istnieje jednak również duża grupa ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na postawienie złożonego zestawu kina domowego w salonie, np. ze względu na ograniczoną przestrzeń. Odpowiedzią firmy Samsung na tę sytuację i zapotrzebowanie na czysty dźwięk są soundbary. Te niezwykle praktyczne urządzenia z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Wynika to m.in., z uzyskiwania wysokiej jakości dźwięku przy niewielkich rozmiarach. Podobnie jak zestawy kina domowego Samsung, soundbary takie jak model HW-H750 zostały wyposażone w przedwzmacniacz lampowy oraz technologię Crystal Amplifier Plus, filtrującą dwukrotnie źródła dźwięku. Rozwiązanie to zastosowane zarówno w kinach domowych, jak i soundbarach Samsung pozwala uzyskać dźwięk pozbawiony zakłóceń. Soundbary, w skład których oprócz listwy głośnikowej wchodzi także subwoofer są bardzo łatwe w konfiguracji. Urządzenie podłączymy bezprzewodowo do telewizorów Samsung, dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth.

Rosnący udział soundbarów w rynku urządzeń audio sprawia, że są one coraz lepsze i dostoswane do estetyki telewizorów. Samsung niedawno wprowadził do sprzedaży pierwszy na świecie zakrzywiony soundbar HW-H7500, który swoją formą idealnie współgra z uznanymi zakrzywionymi telewizorami Samsung Curved. Poza walorami estetycznymi, krzywizna soundbara sprawia, iż dźwięk dociera do odbiorcy z trzech stron, otaczając go i potęgując wrażenie przestrzenności.

Inną ciekawą alternatywą dla osób, którym zależy na zwiększeniu możliwości audio swoich telewizorów, przy jak najmniejszej ingerencji w wystrój swojego wnętrza, będzie soundstand Samsung HW-H600. Soundstand to koncept działający na takiej samej zasadzie co soundbar, jednak różniący się formą. Całe urządzenie mieści się pod telewizorem. Model HW-H600, w którym znajduje się łącznie 8 głośników, ma grubość zaledwie 35 mm, dzięki czemu dyskretnie wkomponuje się w nasz salon. Na soundstandzie Samsung postawimy telewizor o przekątnej ekranu od 32 do 60 cali.

Możliwości zapewnienia sobie kinowego dźwięku jest więc wiele. Odpowiednie urządzenie musimy wybrać zgodnie z naszymi potrzebami, miejscem jakim dysponujemy na sprzęt audio oraz wedle naszych upodobań estetycznych.Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj