ORTOFON MC DIAMOND & CONCORDE MkII ELITE

ORTOFON MC DIAMOND & CONCORDE MkII ELITE
Dwie nowe wkładki duńskiego wytwórcy - MC Diamond dla hajendowych audiofilów i MM Concorde MkII Elite dla audiofilskich didżejów.

Ortofon MC Diamond

To najbardziej zaawansowana wkładka Ortofona. Wyposażona w tytanowy korpus, zoptymalizowany system magnesów, diamentowy wspornik i nowe gumowe zawieszenie, zapewnia audiofilom zupełnie nowy poziom doznań. „Zapewnia najbardziej winylowe doświadczenia na świecie” – mówi Leif Johannsen, dyrektor ds. akustyki i badań w Ortofon.

Nowe ulepszone zawieszenie gumowe

W przypadku nowej wkładki MC Diamond, Ortofon Wide Range Damping System (WRD) został przeprojektowany tak, aby miał ulepszone gumowe zawieszenie opracowane przez Ortofon.

Nowa formuła mieszanki gumowej oparta jest na wysoce wydajnym wypełniaczu nano Multi Wall Carbon Nano Tube (MWCNT). Nowa mieszanka na bazie MWCNT oferuje pożądane właściwości mechaniczne, które  pozwalają na optymalną interakcję między podatnością a tłumieniem, co poprawia stabilność i odtwarzanie oraz zapewnia niezrównaną jakość dźwięku.

Korpus

Korpus wkładki MC Diamond jest wykonany z tytanu i powstał przy firmowej techniki selektywnego topienia laserowego (SLM) . Technika ta pozwala na precyzyjną kontrolę gęstości korpusu, co zapewnia niezwykle wysokie tłumienie wewnętrzne, a co za tym idzie znaczną redukcję drgań i poprawę jakości dźwięku.

System magnetyczny

System magnetyczny wkładki MC Diamond łączy w sobie wybrane materiały, zoptymalizowaną geometrię i niezrównaną spójność, które zapewniają niezrównaną wydajność. W połączeniu z niemagnetyczną armaturą, rezultatem jest żywa, bardzo dokładna reprodukcja dźwięku definiowana przez niemal nieograniczoną wymiarowość.

Replicant 100 Diamond

We wkładce MC Diamond wykorzystano diament Ortofon Replicant 100. Igła typu Line Contact wyróżnia się wąską i długą powierzchnią styku, która jest jak najbardziej zbliżona do oryginalnego rysika tnącego. Zapewnia to najdokładniejsze odwzorowanie, najniższe zniekształcenia i rozszerzony zakres częstotliwości.

Diamentowy wspornik

We wkładce MC Diamond zastosowano wspornik diamentowy, który w połączeniu z Ortofon Replicant 100 zapewnia ekstremalną: przejrzystość, szybkość i precyzyjną odpowiedź o skali wykraczającej daleko poza jakąkolwiek inną kombinację. Solidny  wspornik Diamond zapewnia najlepszą możliwą powierzchnię styku między igłą a twornikiem dzięki swojej twardości i krystalicznej strukturze. Ulepszenia znalezione w zastosowaniu wspornika Diamond na nowo zdefiniowały granice reprodukcji analogowej, prezentując więcej szczegółów wewnętrznych, subtelności i głębi, jak nigdy dotąd.

Ortofon Concorde MkII Elite

Concorde MkII Elite to wkładka MM najwyższej klasy, której konstrukcja oparta została na znanej serii Ortofon Concorde MkII. Połączenie technologii z dbałością o każdy szczegół konstrukcyjny Concorde Elite MkII zapewnia nieograniczone doświadczenia muzyczne.

Concorde Elite posiada nową, specjalnie uformowaną obudowę wspornika pokrytą prawdziwym złotem. Wewnątrz złota znajduje się eliptyczny diament Nude zamocowany na sztywnym wsporniku aluminiowo-magnezowym. Taki rysik można zwykle znaleźć we wkładkach HiFi. Zapewnia on potężny i szczegółowy dźwięk, którego można doświadczyć wyłącznie na żywo.

Bardzo dobre właściwości techniczne wspornika aluminiowo-magnezowego o średnicy 750 µm, opracowanego specjalnie dla Concorde Elite, zapewniają wysoką stabilność i precyzję odczytu informacji zawartych w rowku.

Wewnątrz wkładki znajduje się unikalny system cewek, który odbiera ruchy diamentu w celu uzyskania optymalnego sygnału wyjściowego. To zapewnia modelowi Elite potężny, pełny dźwięk o wysokiej jakości i dużej mocy.

Specjalnie dla Concorde Elite MkII stworzono gumowe zawieszenie, wykorzystujące mieszankę o nowej formule, zapewniające doskonałe właściwości śledzenia ścieżki i nadzwyczajne osiągi wkładki.

Kategorie: VINYL

Skomentuj