SPIRITLAND

SPIRITLAND
Jest takie miejsce w zamorskiej stolicy Polski, gdzie można zjeść, wypić i posłuchać muzyki odtwarzanej w audiofilskim systemie najwyższej klasy

We wschodnim Londynie, przy ulicy Charlotte Road 36, mieści się Merchants Tavern. Knajpa jakich wiele. Wystrój, menu, bar, karta win – nic specjalnego. Goście – normalni. Okolica – zwykła. Od pewnego czasu jest jednak ów lokal miejscem szczególnym. Nie dlatego, że przyjechała madame Magda Gessler i zrobiła rewolucję, tylko dlatego, że stanął tu nie jedynie dla popasu sir Tannoy Westminster ze swoją świtą. Dzięki temu Merchants Tavern przynajmniej przez najbliższe miesiące może być audiofilską stolicą świata.

Knajpa przy Charlotte Road jest tymczasową lokalizacją dla konceptu, który nazywa się Spiritland. To pomysł, który do złudzenia przypomina ideę japońskich i koreańskich jazz kissa, o których pisaliśmy rok temu (sprawdź tutaj). Rzecz sprowadza się do tego, by w barze, restauracji czy innym zakładzie zbiorowego żywienia postawić audiofilski system, koniecznie z torem analogowym, w egzotycznej konfiguracji i ekstremalnie lampowym ustroju, który mógłby zaspokoić najbardziej zblazowanych słuchaczy świata. Ta piękna idea trwa od kilkudziesięciu lat i wreszcie – mamy nadzieję, że także dzięki nam – zaczyna się szerzyć w Europie.

W przyszłym roku Spiritland zyska własną siedzibę, na razie jednak korzysta z gościnności Merchants Tavern. Znalazł tutaj swoje miejsce system składający się z kolumn Tannoy Westminster GR, monobloków Canary M500 z triodami 300B, zmodyfikowanym gramofonem Technics 1210 turntables z ramieniem Isonoe, magnetofonem Studer B67 oraz odtwarzaczem Sony CDP-D12. Instalacja może niezbyt rozbudowana, znamionuje jednak smak i finezję. Dla odbywających się tu imprez przygotowany został mikser Bozak CMA-10-2DL.

Twórcy konceptu mają nadzieję na jego popularyzację w całym Londynie i należy im sprzyjać na wszelkie możliwe sposoby, gdyż chcą grać z winyli i to muzykę, której nikt się spodziewa ani zna. Daj bóg, iżby ten format szybko dotarł nad Wisłę, bo to nie tylko wspaniała promocja audiofilii, ale także kultury.

Dokładny adres londyńskiego lokalu – Merchants Tavern, 36 Charlotte Road, London EC2A 3PG. Inwestorom, którzy mieliby ochotę zaryzykować trochę grosza w tego rodzaju działalność służymy dobrymi radami pod adresem audiolifestyle@gmail.com

 Więcej – tutajKategorie: NOWOŚCI

Skomentuj